Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Latvijā

Mārtiņš Staķis uzrakstījis atvadu vārdus visiem domes darbiniekiem

© Ģirts Ozoliņš/f64

Jau vēstīts, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis vakar paziņoja par demisiju, kā arī visiem domes darbiniekiem viņš ir nosūtījis atvadu vēstuli, kas nonākusi arī portāla nra.lv rīcībā.

Pārpublicējam pilnā apmērā, saglabājot arī interpunkciju: "Dārgie Rīgas domes darbinieki,

Diemžēl šodien esmu pieņēmis vienu no smagākajiem lēmumiem savā dzīvē - atkāpties no Rīgas mēra amata.
Man bija liels gods un prieks strādāt kopā ar jums. Šajos gandrīz trīs gados Rīgas domē esmu saticis tūkstošiem brīnišķīgu cilvēku, Rīgas patriotus, darītājus, pateicoties kuriem mēs dzīvojam skaistākajā pilsētā pasaulē. Tieši tāpēc man ir skumji šķirties, bet apsolu kā ierindas deputāts nākt ciemos un strādāt jūsu labā.
Es ļoti lepojos, ka man izdevās kā vienu no jaunās koalīcijas prioritātēm uzstādīt domes darbinieku atalgojuma palielinājumu. Es zinu, ka nepietiekoši, bet bija būtiski panākt, lai politiķi beidzot saprot, ka mums pienācīgi jāatalgo pašvaldības darbinieki. Tas nenācās viegli, tāpēc es arī turpmāk raudzīšos, lai Rīgas politiķi neatkāptos no mana solījuma - katru gadu vismaz 30 procentus no budžeta pieauguma novirzīt darbinieku atalgojuma celšanai.
Politiķiem pierasts kritizēt domes darbiniekus, jūs bieži tiekat vainoti arī pie viņu kļūdām, iedzīvotājiem patīk kritizēt, daudz retāk jūs esat saņēmuši uzslavas. Es, uzsākot darbu, skaidri pateicu, ka katrs domes darbinieks ir mans kolēģis un domubiedrs un es par viņu iestāšos gan sarunās koalīcijā, gan publiskajā telpā. Ceru, ka jūs to jutāt.
Tagad par atkāpšanās iemesliem. Jūs jau esat dzirdējuši un noteikti vēl dzirdēsiet baumas, puspatiesības, versijas. Patiesība ir ļoti vienkārša - es atkāpjos, jo domes vairākums un diemžēl arī mani bijušie sadarbības partneri Vilnis Ķirsis, Edvards Ratnieks un Linda Ozola kopā ar “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” ir izvēlējušies citu pilsētas attīstības ceļu, nekā mēs solījām uzsākot darbu Rīgas domē. Nevis izmeklēt atklātus izsaimniekošanas gadījumus, bet paslaucīt visu zem tepiķa, tādejādi graujot domes un tūkstošiem godīgo domes darbinieku reputāciju.
Šo trīs gadu laikā mēs kopā esam izrāvuši domi no korupcijas purva. Esam panākuši, ka kapitālsabiedrības pārvalda profesionāļi, nevis politiski ielikteņi. Esam panākuši, ka uz amatiem un iepirkumiem notiek godīgi konkursi. Esmu ieviesis nulles toleranci pret izsaimniekošanu un korupciju. Mūsu kopīgā darba rezultātā Rīga atkal ir uz pasaules kartes, un mūsu darbu novērtē starptautiskās organizācijas un sadarbības partneri.
Esmu pārliecināts, ka Rīgas domes Pārmaiņu koalīcija varēja nostrādāt līdz vēlēšanām, ja kolēģi būtu turējušies pie principiem, par kuriem līdz šim iestājāmies kopīgi - godīga pārvaldība un pašvaldības kā viena veseluma darbs rīdzinieku labā - nevis šos principus nodevuši īstermiņa izdevīguma vai slēptu interešu vārdā. Diemžēl ir sperts plats solis atpakaļ.
Bet es zinu, ka esat jūs, tāpēc Rīga turpināsies attīstīties, jūs realizēsiet mūsu kopīgos plānus. Ja vajag palīdzību, vienmēr esmu jūsu rīcībā. Mans epasta nemainās.
Paldies jums, ka bijāt kopā ar mani.
Mārtiņš Staķis"

ekrānšāviņš