AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") akcionāru ārkārtas sapulcē pirmdien, 3.jūlijā, nolemts samazināt speciālo rezerves kapitālu Covid-19 aizdevumu un garantiju programmām 27,5 miljonu eiro apmērā, liecina paziņojums biržā "Nasdaq Riga".
Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā pandēmijas ietekmes uz uzņēmējiem un attiecīgi pieprasījuma pēc finansējuma mazināšanos.
Akcionāri nolēma pārdalīt minēto finansējumu investīciju aizdevumu ar kapitāla atlaidi programmas finansēšanai, palielinot programmas apjomus un saglabājot to pašu finansējuma būtību - finansējums jaunas atbalsta programmas īstenošanai un sagaidāmo zaudējumu segšanai.
"Altum" pārstāvji aģentūrai LETA skaidroja, ka "Altum" programmas ir veidotas tirgus nepilnību risināšanai. Sākoties pandēmijai, "Altum" ieviesa Covid-19 seku novēršanas instrumentus - aizdevumus un garantijas dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kurus ietekmēja pandēmija, lai nodrošinātu uzņēmumus ar apgrozāmiem līdzekļiem, kad, iespējams, nav pieejams privātais finansējums. Šobrīd pandēmijas seku ietekme ir būtiski mazinājusies, kas arī novērots, mazinoties pieprasījumam un aizdevumu amortizācijā.
Jau vēstīts, ka "Altum" auditētā peļņa pērn bija 11,484 miljoni eiro, kas ir par 17% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt institūcijas aktīvi pagājušā gada beigās bija 1,1 miljarda eiro apmērā.
"Altum" ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.
"Altum" 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs - Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs - Zemkopības ministrija. "Altum" obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.