Kāpēc centralizēto eksāmenu rezultāti portālā "Latvija.lv" joprojām nav publicēti?

© F64

Rezultāti par sniegumu 9.klašu centralizētajos eksāmenos portālā būs pieejami valsts pārvaldes pakalpojumu portālā "Latvija.lv" nākampirmdien, 26.jūnijā, noskaidrots Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrijas komunikācijas konsultante Ance Jaka apstiprināja, ka skolām šobrīd ir pieejami dati par visiem trim 9.klašu centralizētajiem eksāmeniem, tai skaitā arī par rezultātiem angļu valodas centralizētajā eksāmenā.

Datu sinhronizācijā starp platformām, kam būtu jānodrošina iespēja piekļūt centralizēto eksāmenu rezultātiem, trešdien bija vērojami tehniski traucējumi.Lai novērstu tehniskos traucējumus, tika iesaistīti četri tehniskie dienesti un pakalpojumu sniedzēji. Līdz trešdienas pievakarei skolām tika nodoti dati par matemātikas eksāmenu, bet līdz ceturtdienai - dati par latviešu, vācu un franču valodas eksāmeniem.

Ministrijā norādīja, ka aizkavēšanās ar datu sinhronizāciju neradīs apgrūtinājumu vidusskolām un ģimnāzijām pieņemt iesniegumus uzņemšanai vidusskolas posmā, jo tās ir informētas par tiem skolēniem, kuriem šajā gadā kādā no eksāmeniem nav izdevies sasniegt vismaz 10%.

Vairāki sociālo tīklu lietotāji un vecāki pauduši savu neapmierinātību par to, ka eksāmenu rezultāti netika paziņoti pirms 9. klases izlaiduma, novēroja aģentūra LETA. Tas nozīmē, ka skolēni devušies svinēt izlaidumu, nemaz nezinot, vai pamatizglītība iegūta. Vecāki arī norāda, ka atsevišķi skolēni ir saņēmuši informāciju, ka neesot sasniegts nepieciešamais procentu apjoms sertifikāta saņemšanai, taču, pārbaudot informāciju, izrādījies, ka tā bija kļūdaina.

Ministrijas komunikācijas konsultante Anda Jaka apstiprināja, ka ir bijuši 34 šādi gadījumi, piebilstot, ka nav zināmi notikušā iemesli.

Šis ir pirmais gads, kad 9.klašu absolventiem visos valsts pārbaudes darbos vērtējums tiks izteikts procentos.

Ja skolēns kādā no eksāmeniem nav ieguvis vismaz 10%, tad skolēns šajā mācību gadā saņems liecību un atkārtoti kārtos noslēguma pārbaudījumus nākamā mācību gada noslēgumā.

Latvijā

Pagājušajā gadā biežākie invaliditātes cēloņi pilngadīgiem iedzīvotājiem, kuri pirmoreiz atzīti par personām ar invaliditāti, bija ļaundabīgi audzēji, asinsrites sistēmas slimības, kā arī skeleta, muskuļu un saistaudu slimības, šodien diskusijā "Svarīgākais par invaliditāti Latvijā" informēja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) vadītāja Daina Grabe.

Svarīgākais