"Bite Grupa", kuras sastāvā ietilpst SIA "Bite Latvija" un Lietuvas "Bite Lietuva", trīs gadu laikā kiberdrošības pakalpojuma "Antivīruss Plus" ieviešanā un attīstīšanā plāno investēt teju miljonu eiro, aģentūrai LETA pavēstīja "Bite Latvija" pārstāvji.
Kompānijā norāda, ka "Bite Grupa" sadarbībā ar kiberdrošības uzņēmumu "Whalebone" ir sākusi piedāvāt antivīrusa programmu "Antivīruss Plus".
Balstoties uz informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" 2022.gada datiem, pērn Latvijā dažāda veida kiberuzbrukumu skaits pieauga par 40%, padarot to par dinamiskāko gadu kiberdrošības telpas uzturēšanā. Arī šogad tiek prognozēta līdzvērtīgi augsta aktivitāte, atzīmē kompānijā.
"Bite Latvija" Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) produktu un pakalpojumu attīstības un partnerības vadītājs Latvijā Vladislavs Gurmans norāda, ka, ņemot vērā joprojām pieaugošo kiberuzbrukumu skaitu un to, ka kibernoziedznieku metodes kļūst rafinētākas, pieaug arī nepieciešamība pēc modernākiem drošības risinājumiem.
""Antivīruss Plus" balstās uz kiberdrošības uzņēmuma "Whalebone" risinājumu un atšķiras ar to, ka programma viedierīcē nav jālejupielādē, kā arī tā nav fiziski redzama un jūtama, jo darbojas kā virtuāls pakalpojums,
skaidro Gurmans.
Viņš norāda, ka mūsdienās, augstā kibernoziegumu skaita dēļ, antivīrusa programmas ir digitālās drošības nepieciešamība, lai pasargātu datus un ierīces.
"Antivīruss Plus" programma bloķē pieeju ļaundabīgām un bīstamām interneta lapām, novērš inficētu failu lejupielādi, tāpat arī, izmantojot mākslīgo intelektu, programma izvērtē interneta lapas un brīdina par iespējamiem riskiem, kā arī kontrolē lapu pieejamību ar īpaši izstrādātu interneta satura filtrēšanas tehnoloģiju. Turklāt šis antivīruss aizsargā ierīces arī atrodoties ārzemēs un izmantojot Wi-Fi.
Drošības risinājums piedāvā arī kontroles funkciju, nodrošinot satura filtrus bērnu drošībai internetā. Tāpat pakalpojums ietver personīgo datu aizsardzības funkciju - drošību pret viltus interneta veikaliem, bankām un kiberuzbrukumiem, bloķējot tiem piekļuvi un identificējot iespējamu datu noplūšanu, kā arī ziņojumus un brīdinājumus par datu noplūdi.
Pakalpojums ir pieejams gan konkrētam telefonam, gan internetam mājsaimniecībai, kas nozīmē, ka visas ierīces, kas pieslēgsies konkrētās mājsaimniecības bezvadu internetam, būs aizsargātas, pauž kompānijā.
Jau ziņots, ka "Bite Latvija" 2021.gadā strādāja ar 134,58 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 34% un bija 22,004 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par 2022.gadu vēl nav publiskoti.
"Bite Latvija" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 99 085 286 eiro. "Bite Latvija" vienīgā īpašniece ir Lietuvas "Bite Lietuva", kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Providence Equity Partners" uzņēmums.