Kariņš atkārtoti uzsver, ka nepieciešams panākt vienošanos par koalīcijas paplašināšanu

© Dmitrijs Suļžics/f64

Valdības partneriem nepieciešams līdz galam izdomā, vai viņu starpā ir gatavība atbalstīt koalīcijas paplašināšanu, pēc tikšanās ar "Apvienotā saraksta" (AS) politiķiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers arī vēlētos, lai skaidrība par tālāko virzību šajā jautājumā iezīmētos šonedēļ. Trešdien paredzētas sarunas ar Nacionālo apvienību (NA), un, ja tas būs iespējams, tad šonedēļ vēl notiktu trīspusējās sarunas "Jaunās vienotības" (JV), NA un AS starpā.

Kariņš atkārtoti uzsvēra, ka nepieciešams panākt vienošanos par koalīcijas paplašināšanu un ka Zaļo un zemnieku savienība un "Progresīvie" pēc būtības ir jau pauduši gatavību tādā strādāt.

Sarunās ar pašreizējās koalīcijas partneriem iezīmējas progress vairāku jautājumu skatīšanā, tomēr esot skaidrs, ka valstij nepieciešamā dinamika reformu ieviešanā nebūs panākama bez plašākas koalīcijas, akcentēja premjers.

JV līderis skaidroja, ka plašāka koalīcija, kurā vienam partnerim nav iespējams vienam pašām bloķēt pārējo partiju redzējumu, spētu efektīvāk pieņemt lēmumus.

Kariņš samērā skeptiski novērtēja AS piedāvāto semināra ideju, jo runāt jau varot ilgi, bet nepieciešams panākt dinamismu valdības darbu. AS piedāvājusi koalīcijai rīkot semināru paveicamo darbu sīkākai apspriešanai.

Jau vēstīts, ka pašlaik valdošajā koalīcijā strādā "Jaunā vienotība", NA un AS, taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem", kam NA un AS līdz šim iebildušas.

Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.

Latvijā

Šorīt, 19. septembrī, pie Saeimas ēkas ar emocionāliem reto slimību pacientu stāstu lasījumiem tika pievērsta Saeimas deputātu uzmanība akūtajam finansējuma trūkumam reto slimību ārstēšanai Latvijā. Ignorējot Ministru kabineta (MK) apstiprināto Reto slimību plānu 2023. – 2025. gadam, tiek apdraudēta esošo pacientu terapijas turpināšana un tiek liegta iespēja uzsākt ārstēšanu jauniem pacientiem, vēstīts reto slimību pacientu pārstāvju paziņojumā medijiem.