Latvija plāno piešķirt 200 000 eiro palīdzību Kahovkas HES sprādziena radīto plūdu seku likvidēšanai

© AFP/Scanpix/Leta

Ņemot vērā, ka sprādzienā Ukrainā, Hersonas apgabalā, esošā Kahovkas hidroelektrostacija (HES) ir daļēji iznīcināta, Ārlietu ministrija gatavo rīkojuma projektu par 200 000 eiro piešķiršanu Ukrainai radīto plūdu seku likvidēšanai, mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā ziņots, atbilstoši Ukrainas izlūkdienesta datiem krievu okupanti otrdien plkst.2.50 uzspridzināja Kahovkas HES dambi. Pēc provizoriskas informācijas Kahovkas HES dambja spridzināšanu veica Krievijas armijas 205.motorizēto strēlnieku brigāde.

Plūdu dēļ, kas izraisījušies pēc Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšanas, no Ukrainas kontrolētās Hersonas apgabala daļas jau evakuēti aptuveni 1300 cilvēku, pavēstīja Ukrainas Valsts Ārkārtas situāciju dienests.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais