Par iesišanu aizturētajam, policistam piespriež nosacītu cietumsodu

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu policistam par nepamatotu iesišanu administratīvi aizturētam vīrietim, liecina publiski pieejamais spriedums.

Policists izdarīja tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas un kas saistītas ar vardarbību.

Apsūdzētais pērn vasarā dienesta pienākumu pildīšanas laikā, piegāja pie administratīvi aizturēta vīrieša un nolūkā pārtraukt viņa neadekvāto runāšanu prettiesiski izdarīja vienu sitienu ar atvērtu labo plaukstu pa cietušā vaigu, nodarot viņam morālu aizskārumu un fiziskas ciešanas.

Apsūdzētā darbības rezultātā cietušajam konstatēts galvas sasitums ar zemādas asins izplūdumu deniņu apvidū, kas pieskaitāmi maznozīmīgiem miesas bojājumiem.

Apsūdzētais ar prokuratūru noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu. Ņemot vērā minēto tiesa viņam piemēroja brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu valsts pārvaldē uz vienu gadu.

Brīvības atņemšanas sodu noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz sešiem mēnešiem,

Tāpat apsūdzētajam par labu cietušajam jāsamaksā 200 eiro liela morālā kaitējuma kompensāciju.

Latvijā

Mēģināju atcerēties kādu seksa skandālu augstskolā, kurā savulaik mācījos, proti, Latvijas Valsts universitātē (tagad – Latvijas Universitāte). Neatcerējos. Jo par seksa skandālu diez vai varētu nodēvēt kādas gados nobriedušas pasniedzējas apprecēšanos ar krietni jaunāku studentu vai kāda docenta laulības ar savu studenti. Visi pilngadīgi cilvēki, nedara neko neaizliegtu. Protams, runas par viņiem bija, taču – par kuru gan nerunā? “Seksa skandāls”, kas piemeklējis Latvijas Mūzikas akadēmiju (LMA), gan ir citā kategorijā liekams. Bet ir nianses.

Svarīgākais