Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā

Būvuzņēmēju apvienība no Rinkēviča sagaida lielāku atbalstu vietējiem uzņēmējiem

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Latvijas Būvuzņēmēju apvienība no jaunievēlētā Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča sagaida lielāku atbalstu vietējiem uzņēmējiem, vēsta Latvijas Būvuzņēmēju apvienības vadītājs Gints Miķelsons.

Latvijas Būvuzņēmēju apvienības ieskatā, Latvija ir ieguvusi prezidentu ar būtisku pieredzi starptautiskā diplomātijā, kas ir īpaši nozīmīgi, kad valsts drošība ir prioritāte numur viens. Latvijas tautsaimniecībai tā ir izdevība un arī potenciāls starptautisko ekonomisko attiecību stiprināšanai, tostarp arī investīciju piesaistei.

Ņemot vērā ievēlētā prezidenta Rinkēviča demonstrēto pragmatismu, racionālismu un efektivitāti, Latvijas Būvuzņēmēju apvienība kā uzņēmēji cer, ka tas dos pareizo impulsu valsts pārvaldei kļūt efektīvākai un valdībai kopumā būt vairāk orientētai uz rezultātiem nevis procesiem. Tāpat būvuzņēmēji redz, ka prezidents sekmīgi spēs pārstāvēt jauno paaudzi, līdzsvarot dažādas intereses, vienlaikus uzturot kvalitatīvu dialogu, pauda Miķelsons.

Lai spētu panākt spēcīgu ekonomisko uzrāvienu, pēc Miķelsona teiktā, Rinkēvičam noteikti jāveido spēcīga komanda.

Viņš arī minēja, ka prezidentam ir vairāk jāieklausās uzņēmējos un lielākajās organizācijās, piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācijā un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā un nozaru nevalstiskajās organizācijās, lai kopīgi meklētu iespējas Latvijai attīstīties un pārveidot ekonomiku, kas vērsta uz kapitāla izaugsmi, nevis tikai Eiropas Savienības fondu līdzekļu pārdali.

Šobrīd Miķelsonam nav lielas ticības, ka prezidenta institūcija spēs ietekmēt valdību ar valdošo politisko koalīciju tādu prioritāri svarīgu uzdevumu veikšanai, kas tūlītēji ietekmētu ekonomikas attīstību un ļautu apsteigt Lietuvu un Igauniju.

Turklāt bez jau esošā atbalsta starptautiskajām kompānijām Latvijā, Būvuzņēmēju apvienība sagaida lielāku atbalstu vietējiem uzņēmējiem. Miķelsons uzsvrēra, ka būtu skaidrāk jānoformulē izpratne par ekonomisko transformāciju, lai tuvāko četru gadu laikā panāktu būtiskas pārmaiņas un reālu attīstību.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien, 31.maijā, par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja premjera partijas "Jaunā vienotība" virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Rinkēviču.

Rinkēvičam svinīgais solījums būs jādod un amatā paredzēts stāties jūlija pirmajā pusē, kad pilnvaras noslēgsies pašreizējam Valsts prezidentam Egilam Levitam, kurš no kandidēšanas uz otro pilnvaru termiņu atteicās, jo pārvēlēšanai trūka balsu.

Latvijas Būvuzņēmēju apvienība ir neatkarīga sabiedriska organizācija, kurā apvienojušies apmēram 30 Latvijas būvuzņēmēju. Apvienības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu būvniecības nozares attīstību, kas balstās tādās vērtībās kā drošība, kvalitāte, starptautiska konkurētspēja un atbildība.