Ceturtdiena, 22.februāris

redeem Adrians, Ārija, Rigonda

arrow_right_alt Latvijā

Beidzot sāks remontēt daudzdzīvokļu mājas iebrukušo jumtu Bolderājā

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) nākamnedēļ plāno sākt remontēt māju Bolderājā, Stūrmaņu ielā 3, kurai iegruva jumta panelis, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā.

Pašlaik izgatavota lielākā daļa remontdarbiem nepieciešamo metāla konstrukciju.

Darbu veikšana varētu aizņemt divas nedēļas. Pēc ēkas jumta konstrukcijas nostiprināšanas iedzīvotāji varēs atgriezties savās dzīvesvietās.

Remontdarbu veikšana neietekmēšot iedzīvotājus ēkas nesabojātajā pusē, kur iedzīvotāji turpināja dzīvot arī pēc avārijas.

Lai gan sākotnēji tika plānots veikt darbus tikai ēkas vienā pusē, atbilstoši izstrādātajam projektam, ēkai jāveic jumta paneļu konstrukciju stiprināšanas darbi visam jumta laidumam, kas aptver abas kāpņu telpas, ne tikai bojāto daļu.

Bez darbiem ēkas bēniņos, tiks nostiprinātas konstrukcijas dzīvoklī, kas atrodas tieši zem noslīdējušā paneļa.

Darbu apjoms ir daudz lielāks, nekā sākotnēji plānots, tādēļ RNP rosināja klientiem pieteikties Rīgas domes atbalsta programmā, kas paredzēta ēku bīstamības novēršanai.

Dzīvokļu īpašnieki martā RNP rīkotajā kopsapulcē pieņēma kopības lēmumu par dalību Rīgas domes atbalsta programmā. Tas nozīmē, ka ēkas īpašniekiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no ēkas remontam nepieciešamā finansējuma.

"Neraugoties uz apjomīgo ieguldīto darbu no RNP puses, avārijas situācijas risināšana ir aizņēmusi vairāk laika, nekā mēs sākotnēji plānojām. Tas saistīts gan ar laika ziņā ietilpīgo projektēšanas un projekta saskaņošanas darbu, gan ierobežoto piedāvājumu no uzņēmēju puses šo darbu veikšanai," skaidro RNP valdes loceklis Bernhards Maļinovskis.

Cenu aptaujā remontdarbiem tika saņemti piedāvājumi ar augstām izmaksām. Kopumā tika uzrunāti 14 būvniecības uzņēmumi, un tikai trīs atsaucās uz pieprasījumu, kuru piedāvātās cenas atšķīrās pat trīs reizes.

Apstiprināts piedāvājums, kas paredz, ka jumta paneļu stiprināšana un konstrukciju stiprināšana dzīvoklī zem bojājuma kopumā visai ēkai izmaksās provizoriski ap 47 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Māju remontēs SIA "LEM EB". Kā liecina "Firmas.lv" informācija, uzņēmums reģistrēts 2015.gadā. Tā īpašnieks ir Atis Fremanis.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pērn tas strādāja ar 230 000 eiro apgrozījumu un 6920 eiro peļņu.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada novembrī ēkai Stūrmaņu ielā 3 atdalījās jumta panelis, kas iegruva bēniņos. Tika konstatēts, ka dzīvojamās mājas bojājumus izraisījuši nekvalitatīvi būvdarbi.

Ēkas tehniskās apsekošanas atzinumu izstrādāja uzņēmums SIA "Siltie Nami". Atzinumā noradīts, ka avārijas situācijā izveidojušies bojājumi rada bīstamību konkrētās ēkas daļas iedzīvotājiem, un avārijas galvenais cēlonis šādai paneļa noslīdēšanai ir nekvalitatīvi veikta paneļu montāža celtniecības laikā 1978.gadā.

Pēc avārijas tika veikta citu ēku apsekošana, kuras laikā konstatēts, ka vēl astoņām mājām nepieciešams nostiprināt paneļus.

Kā ziņots, RNP 2021.gadā strādājis ar 4,1 miljona eiro peļņu. Uzņēmuma apgrozījums palielinājies par nepilniem 10%, salīdzinot ar 2020.gadu, un bija 61,149 miljoni eiro.