Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Latvijā

Uz Ukrainu pavadīs Valsts policijas transportlīdzekļu konvoju

© Pixabay.com

Fonds "Uzņēmēji mieram" sadarbībā ar Aizsardzības ministrijas un Valsts policijas pārstāvji piektdien plkst.15 pavadīs 12 transportlīdzekļu konvoju, iezīmējot līdz šim lielāko tehnisko atbalstu, kuru uz kara skarto Ukrainu nosūtījusi Valsts policija, aģentūru LETA informēja policija.

Kopumā šajā Valsts policijas nodevumā ir iekļauti 50 transportlīdzekļi un aprīkojums: bezpilota lidaparāti, ģeneratori, mobilā elektrostacija, kā arī vecā dizaina formastērpi. Par fonda "Uzņēmēji mieram" ziedotajiem līdzekļiem automašīnas tiek pārbaudītas, sagatavotas ceļam, kā arī nosūtītas konkrētajiem saņēmējiem Ukrainā, tajā skaitā sadarbojoties arī ar "Twitter" konvoju.

Transportlīdzekļu saņēmēji ir gan Ukrainas Aizsardzības ministrijas, gan Nacionālās gvardes un Nacionālās policijas vienības Rubižnē, Odesā, Pokrovskā un Avdijivkā.

Jau iepriekš ziņots, ka Valsts policija saskaņā ar Ministru kabineta pieņemtajiem lēmumiem par transportlīdzekļu nodošanu Ukrainai kopš 2022.gada ir ziedojusi vairāk nekā 25 transportlīdzekļus, savukārt šajā nodevumā no Valsts policijas uz Ukrainu tiks nosūtītas 50 automašīnas kopā ar citu aprīkojumu.

Kopš pirmajām kara dienām fonds "Uzņēmēji mieram" kopā ar vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumiem organizējis aktīvu palīdzību, papildus humānajai palīdzībai savācot ziedojumus vairāk nekā 6 miljonu eiro apmērā. "Uzņēmēji mieram" partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Ukrainas vēstniecība Latvijā, "Ziedot.lv", "Twitter" konvojs un citas palīdzības organizācijas.

Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs ir Ukrainas bruņotie spēki.