Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Latvijā

Militārās pamatapmācības kursu absolvēs jaunie karavīri

© f64.lv, Ketija Keita Krastiņa

Ādažu bāzē ceturtdien, 25.maijā, notiks profesionālā dienesta militārās pamatapmācības kursa izlaidums, informē bruņotie spēki.

Jaunie karavīri trīs mēnešu laikā tika apmācīti un sagatavoti turpmākajam dienestam, kuru viņi turpinās kādā no Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībām.

Militārās pamatapmācības kursam ir divi posmi - teorētiskais un praktiskais. Karavīri vispirms apgūst ierindas un ieroču apmācību, šaušanas un sakaru pamatus, taktiku, kartes un kompasa lasīšanu, pirmās palīdzības sniegšanu, kā arī citas karavīram nepieciešamās zināšanas. Otrajā apmācības posmā jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski lauka apstākļos.

Nacionālie bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties aktīvajā dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, kā arī plašas sociālās garantijas, tajā skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80% no saņemtā atalgojuma, norāda bruņotie spēki.

Profesionālais dienests nodrošina arī karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību dažādās specialitātēs, svešvalodu apguvi un kvalifikācijas celšanu citās dienestam nepieciešamās jomās. Karavīriem ir iespēja strādāt saliedētā komandā, iegūstot pieredzi militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalīties starptautiskajās operācijās.