Rinkēvičs: Starptautiskā tribunāla priekšā Krievijas valsts vadītāji nevar būt imūni pret krimināltiesisko atbildību

© Ģirts Ozoliņš/f64

Starptautiskā tribunāla priekšā Krievijas valsts vadītāji nevar būt imūni pret krimināltiesisko atbildību, šodien pēc tikšanās ar Igaunijas ārlietu ministru Margusu Cahknu žurnālistiem akcentēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš atzīmēja, ka tikšanās laikā puses pārrunājuši ieceri par starptautisko tribunālu Krievijas agresijas noziegumu izmeklēšanai. Ārlietu ministri ir vienisprātis, ka tribunāls jāveido ANO paspārnē, kas ievēro visu starptautisko tiesību principus.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), tikšanās laikā Rinkēvičs pauda gandarījumu, ka Latvijas un Igaunijas attiecības ir ļoti ciešas un teicamas. Viņa ieskatā, pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir svarīgi padziļināt attiecības starp tuvākajiem sabiedrotajiem, kas ir Igaunija.

Latvijas ārlietu ministrs apliecināja nepieciešamību sasaukt Latvijas un Igaunijas starpvaldību sanāksmes biežāk, vismaz reizi gadā. Ministrs vērsa uzmanību, ka nākamgad tiks atzīmēta Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas piecpadsmitā gadskārta, kam ir nozīmīga loma latviešu un igauņu valodu popularizēšanā.

Rinkēvičs pauda nostāju, ka enerģētika un savienojamība ir divas vissvarīgākās sadarbības nozares starp Latviju un Igauniju. Tāpat ir potenciāls attīstīt sadarbību digitālajā un aizsardzības sektorā, kā arī veicināt abpusēji izdevīgu ekonomisko un investīciju sadarbību inovāciju, viedo tehnoloģiju, jaunuzņēmumu un tūrisma jomā.

Latvijas ārlietu ministrs akcentēja, ka vairāk nekā jebkad agrāk ir jāuzlabo ciešāka reģionālā sadarbība, jo īpaši Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jeb "NB8" līmenī, lai stiprinātu noturību. Patlaban Baltijas valstīm ir jāturpina stratēģiskā koordinācija ceļā uz gaidāmo NATO Viļņas samitu.

"Latvijas un Igaunijas divpusējā aizsardzības sadarbība un sadarbība NATO ietvaros ir bijusi auglīga un veicinājusi mūsu nacionālās drošības intereses," pauda Rinkēvičs.

Svarīgākais