Aizvadītajā diennaktī dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki

© Dmitrijs Suļžics/F64

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 12 kūlas ugunsgrēki, no kuriem lielākais reģistrēts Tukumā, kur pērnā zāle un niedres dega 15 hektāru platībā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Tāpat aizvadītajā naktī glābēji devās uz Ogres novada Ogresgala pagastu, kur dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens.

Istabā ugunsdzēsēji atrada cilvēku, kuru izglāba.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 64 izsaukumu - 33 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Latvijā

Vasara ir īsts izaicinājums tehnoloģijām, īpaši viedierīcēm, jo gada siltajā sezonā aktīvāk pavadām laiku ārā, kas palielina risku nomest tālruni uz zemes, saskrāpēt to, iemest ūdenī vai pat pārkarsēt. Piemēram, samircis viedtelefons ir viena no biežāk sastopamajām problēmām vasaras periodā, ar ko saskaras iedzīvotāji. Kas jāņem vērā, lai uzturētu savu viedierīci darba kārtībā visā vasaras garumā, stāsta IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” Tehniskā atbalsta komandas vadītājs Raivis Ezergailis.

Svarīgākais