CERT brīdina: Aicinām iedzīvotājus saglabāt modrību

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV aicina iedzīvotājus saglabāt modrību - krāpnieki nesnaudž.

"Brīdinājums! Aicinām iedzīvotājus saglabāt modrību, krāpnieki joprojām turpina aktīvi izlikties par dažādām valsts iestādēm un izsūtīt krāpnieciska rakstura SMS paziņojumus un e-pastus. Krāpnieku mērķis - izgūt lietotāja bankas piekļuves datus," raksta CERT.

Jau ziņots, ka 2023. gada pirmajos divos mēnešos starptautiski telefonkrāpnieki ir apkrāpuši 193 Latvijas iedzīvotājus. Visbiežāk krāpnieki ir uzdevušies par policijas, banku vai “Google” darbiniekiem, kā arī finanšu speciālistiem. Lielākoties no cietušajiem izkrāptas līdz dažiem tūkstošiem eiro lielas naudas summas, taču ir reģistrēti arī gadījumi, kad izkrāptās summas sasniedz desmitiem tūkstošu eiro.

Tāpat regulāri krāpnieki izsūta sms vai epastus it kā kādas valsts iestādes vārdā.

Latvijā

Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže (JV) nolēmusi tā dēvētajā melnajā sarakstā jeb ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijā ir aizliegta, iekļaut kazahu dziedātāju Žandaurenu Ablajevu, kurš pazīstams ar skatuves vārdu "Jazzdauren", liecina ministres ieraksts sociālajos tīklos.