KNAB soda augsta ranga ĀM amatpersonas, tostarp valsts sekretāru, par naudas balvu piešķiršanu sev

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) administratīvi sodījis piecas augsta ranga Ārlietu ministrijas (ĀM) amatpersonas par naudas balvu piešķiršanu sev, liecina informācija biroja mājaslapā.

Ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs veica valsts amatpersonas funkcijas interešu konflikta situācijā - Ārlietu ministrijas Atestācijas komisijas sēdē pērn 1.jūlijā piedalījās lēmuma pieņemšanā par naudas balvu piešķiršanu Ārlietu ministrijas centrālā aparāta un Latvijas diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību ierēdņiem un darbiniekiem, tostarp pašam sev.

Pelšam piemērots 280 eiro sods.

Minētajā sēdē piedalījās un par naudas balvu piešķiršanu sev lēma arī valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Andžejs Viļumsons, ministrijas departamenta direktors Ivars Pundurs, ministrijas valsts sekretāra vietniece Astra Kurme un ministrijas valsts sekretāra vietnieks - administratīvais direktors Atis Lots.

Lots arī izdeva rīkojumu "Par naudas balvas piešķiršanu Ārlietu ministrijas centrālā aparāta ierēdņiem un darbiniekiem", tostarp pašam sev.

Viļumsonam piemērots 250 eiro, Punduram 200 eiro, Kurmei 220 eiro, bet Lotam 550 eiro sods.

KNAB lēmums stājies spēkā aprīlī.

Kā aģentūrai LETA norādīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) padomnieks Mārtiņš Drēģeris, ministrs pagājušā gada 21.decembrī, saņemot informāciju par šo gadījumu un izvērtējot apstākļus, dienesta pārbaudes rezultātā izteica rakstisku aizrādījumu Pelšam. ĀM iekšējo pārbaužu rezultātā nepilnības novērsa.

ĀM administratīvā vadība ir izteikusi rakstiskus aizrādījumus arī citiem lēmuma pieņēmējiem. Visas KNAB sodītās amatpersonas sodus ir apmaksājušas, norādīja Drēģeris.

Svarīgākais