Rit pēdējā diena, kad var brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam

© f64.lv, Ģirts Gertsons

Šodien pēdējo dienu var brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam.

Līdz pagājušās piektdienas rītam dienestam bija pieteikušies 397 jaunieši.

Jau ziņots, ka 5.aprīlī Saeima trešajā - galīgajā - lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot pienākumu dienēt VAD katram Latvijas pilsonim, vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas vai viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka VAD brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones, sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024.gada 1.janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts. Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi, taču nepieciešamības gadījumā trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks.

Nacionālo bruņoto spēku sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers atzinis, ka Ādažu bāze ir gatava uzņemt 300 jauniešus, bet 400 jauniešu uzņemšana būtu maksimums, ko šogad iespējams apmācīt dienestā.

Lai pieteiktos, kandidāti aicināti izmantot elektronisko vienoto rekrutēšanas platformu "www.klustikaravirs.lv", savukārt jautājumu gadījumā zvanīt uz tālruni 67 072 793 vai rakstīt uz e-pastu "vad@klustikaravirs.lv".

Svarīgākais