Teterevu fonds mazturīgajiem palīdz pašiem audzēt dārzeņus

© Ģirts Ozoliņš/f64

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 860 mājsaimniecības varēs audzēt pārtiku sev un ģimenei, aģentūrai LETA pavēstīja fonda labdarības projektu vadītāja Diana Bogdanova.

Dārza darbiem nepieciešamo ļaudis saņems no 30 bezpeļņas organizācijām, kuras šogad īsteno projektus fonda programmā uzņēmīgajiem un rosīgajiem "Pats savam saimes galdam". Organizācijas dārza darbos iesaistīs vismaz 2690 iedzīvotājus - pieaugušos un bērnus visos Latvijas reģionos.

Šis ir kopš 2017.gada lielākais organizāciju un mājsaimniecību skaits, kas dārzkopības projektos pašu spēkiem izaudzēs pārtiku sev un ģimenei. Vairākos projektos iesaistās Latvijā dzīvojošie cilvēki no Ukrainas, atzīmē fonds.

Kopumā tiks īstenoti deviņi projekti Kurzemē, deviņi - Vidzemē, seši - Latgalē, pieci - Zemgalē un viens - fonda "Ziedot.lv" projekts aptvers visu Latviju. Šogad Teterevu fonds grantos piešķīris līdz šim lielāko programmas summu - 61 915 eiro.

Pašu spēkiem mazdārziņos saimniekos daudzbērnu ģimenes, cilvēki ar invaliditāti, seniori, cilvēki ar zemiem ienākumiem, kuriem nepieciešams atspaids materiālā stāvokļa uzlabošanai. Organizācijas pauž, ka interese iesaistīties dārzkopības projektos pieaug īpaši augsto komunālo maksājumu un produktu cenu dēļ. Vairākos projektos iesaistīsies ģimenes no Ukrainas, kuras radušas patvērumu Latvijā.

Atbalstu saņēmušās organizācijas projektu dalībniekiem izsniedz sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus savu vai biedrības pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu bagātīgu ražu. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

No 2017.gada līdz 2023.gadam atbalstīti kopā 112 projekti, kuros aptvertas 3447 mājsaimniecības un tajās - 12 410 iedzīvotāji. Pērn atbalstu ieguva 23 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja 814 mājsaimniecības.

2021.gadā atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas un 700 mājsaimniecības, 2020.gadā 12 bezpeļņas organizācijas aptvēra 350 mājsaimniecības, 2019.gadā programmā piedalījās 12 organizācijas un 287 mājsaimniecības, savukārt 2017.gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas un 436 ģimenes.

Programma uzņēmīgajiem un rosīgajiem "Pats savam saimes galdam" izveidota 2017.gadā kā turpinājums programmas "Maizes rieciens" aktivitātei "Atbalsts līdzdarbībai".

Latvijā

Biznesa augstskolas "Turība" Biznesa inkubators, Uzņēmējdarbības vadības fakultāte un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts janvārī rīkos trešo ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonu "To Be", informē augstskola.

Svarīgākais