Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā

Rīgas dome pievēršas atpūtas zonām un bērnu rotaļu laukumiem

© Vladislavs Proškins/f64

Rīgā plānots ierīkot jaunu atpūtas zonu Višķu ielā, Ķengaragā, kā arī atsākusies spēļu laukumu atjaunošana Āgenskalnā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Atpūtas vieta Višķu ielā atradīsies starp Rīgas 225.pirmsskolas izglītības iestādi, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi "Dzintariņš" un Rīgas 97. pirmsskolas izglītības iestādi.

Jaunajā atpūtas vietā atradīsies spēļu un vingrošanas zonas dažādu vecumu bērniem, smilšukaste ar jumtiņu, kā arī atsevišķa zona ar šūpolēm. Tāpat tiks izveidots senioru vingrošanas laukums un tenisa galds.

Tiem, kas vēlēsies baudīt mierīgāku atpūtu, būs pieejami šūpuļtīkli un atpūtas vietas ar soliņiem un piknika galdiem, kā arī tiks ierīkoti jauni apstādījumi - koki un ziedoši krūmi.

Minētās atpūtas vietas labiekārtošanas izmaksas plānotas aptuveni 430 000 eiro.

Šobrīd spēļu laukumu atjaunošana notiek Melnsila ielā 22 un 24A un Kristapa ielā 12A. Spēļu laukumos jau demontētas novecojušās un nolietotās spēļu iekārtas, un notiek jaunu iekārtu uzstādīšana. Tāpat tiks atjaunots arī spēļu laukumu segums. Spēļu laukumu atjaunošanas izmaksas kopā būs aptuveni 50 000 eiro.

Šogad pašvaldība paredzējusi papildus atjaunot vēl četrus bērnu laukumus - Zundānu ielā 2, Rostokas ielā 42A, Slimnīcas ielā 8 un Bastejkalnā -, kā arī, īstenojot Līdzdalības budžeta projektu, izveidot jaunu bērnu rotaļu laukumu Brasā.