Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā

Ar dienesta suņa palīdzību aiztur zagļus un atgūst zagtās mantas

© Ketija Keita Krastiņa/F64

Valsts policija Vaiņodē ar dienesta suņa Marko palīdzību aizturējusi zagļus un atguvusi zagtās mantas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

Aizvadītās nedēļas nogalē VP tika saņemta informācija, ka Vaiņodē, Raiņa ielā, uzlaužot šķūņus, nozagti divi mopēdi un velosipēdi. Dienesta suns Marko notikuma vietā uzņēma pēdas un aizveda likumsargus līdz velosipēdam, kas atradās pie kādas daudzdzīvokļu mājas.

Otrs nozagtais velosipēds atrasts nedaudz tālāk pie kādas privātmājas un pēc aptuveni diviem kilometriem Marko aizveda policistus līdz kādam īpašumam, kur atradās nozagtie mopēdi un vainīgās personas.

Abi jaunieši, kuri atradās alkohola reibumā, tika aizturēti un pret viņiem sākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi jaunieši iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem likumpārkāpumiem un savu vainu izdarītajā atzīst.

Visas nozagtās mantas atgūtas un atdodas īpašniekam.