Daugavpilī aizturēts par uzbrukumu LGBTQ+ kopienas pārstāvim aizdomās turētais vīrietis

© Ģirts Ozoliņš/F64

Valsts policija otrdien Daugavpilī aizturējusi 1997.gadā dzimušu vīrieti aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu kādai 1995.gadā dzimušai personai 4.maijā Daugavpilī, aģentūru LETA informēja Valsts policijas pārstāve Lāsma Kursīte.

Aizturētais nogādāts īslaicīgās aizturēšanas vietā, tuvākajā laikā policija rosinās drošības līdzekļa - apcietinājuma - piemērošanu šai personai. Aizturētais jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā saistībā ar mantiska rakstura noziegumiem.

Kā iepriekš vēstīja Daugavpils medijs "Chayka", 4.maija vakarā Daugavpilī, iespējams, par piederību LGBTQ+ kopienai piekauti divi cilvēki. Uzbrukums noticis pēc plkst.22 Daugavpils Stropu estrādē. Jauniešiem uzbrukušas divas nezināmas personas.

Cietušais Līvajs Amareins pieļāvis, ka ticis piekauts, jo ir LGBTQ+ kopienas pārstāvis. 28 gadus vecais Amareins esot saņēmis vairāk nekā 20 sitienus pa galvu. Incidents noticis pēc kopienas organizētā piketa "Vienaldzība nogalina", kura dalībnieki pauduši atbalstu Stambulas konvencijas pieņemšanai.

Policija informē, ka par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Kā arī, izvērtējot notikuma apstākļus, ir konstatēts, ka noziedzīgais nodarījums ir paveikts vainu pastiprinošos apstākļos, atbilstoši Krimināllikuma 48. panta 14. punktam - sociālā naida dēļ.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Svarīgākais