Vizītē Latvijā ieradīsies Ukrainas pašvaldību pārstāvju delegācija

© f64.lv, Gints Ivuškāns

Šodien mācību vizītē Latvijā ieradīsies Ukrainas pašvaldību pārstāvju delegācija, informē Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Komunikācijas nodaļas vadītāja Liene Užule.

LPS īsteno projektu "Uzticības tilti", kura laikā līdz 12.maijam mācību vizītē Latvijā uzturēsies triju Ukrainas pašvaldību pārstāvju delegācija.

Delegācijas pārstāvji piedalīsies Latvijas - Ukrainas pašvaldību solidaritātes forumā "Pirms…", kas notiks Eiropas Savienības mājā.

Vizītes ietvaros delegācija tiksies arī ar Ukrainas vēstniecības Latvijā un Rīgas domes pārstāvjiem.

Ukrainas pārstāvji iepazīsies ar savu sadarbības pašvaldību Latvijā labās prakses pieredzi ilgtspējīgā pašvaldību attīstībā.

Piemēram, Koropas pašvaldības pārstāvji Gulbenes novada pašvaldībā uzzinās par pašvaldības sniegtajiem sociālajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem, kā arī tiksies ar uzņēmējiem, kas strādā kokapstrādes un lauksaimniecības jomās.

Savukārt Čuhujivas pašvaldības pārstāvji Kuldīgas novadā uzzinās par energoefektīvu tehnoloģiju izmantošanu, kā arī iepazīsies ar Kuldīgas slimnīcas sniegtajiem pakalpojumiem.

Novij Bilous pašvaldības delegācijai, kas dosies uz Ķekavas novada pašvaldību, būs iespēja apmainīties pieredzē par izglītības procesa veidošanu un skolēnu autobusu maršrutu veidošanu, kā arī jautājumos par ēku būvniecību un rekonstrukciju.

Latvijas - Ukrainas pašvaldību solidaritātes forumā "Pirms…" šodien būs iespēja dzirdēt Čuhujivas, Koropas un Novij Bilous pašvaldību pārstāvju stāstīto par to, kā viņi veidojuši savu pašvaldību ikdienu - pakalpojumu un iedzīvotāju labbūtības nodrošināšanu - kara laikā, vienlaikus, turpinot domāt par savu pašvaldību attīstību

Forumu atklās jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols, kurš savus pienākumus sāka pildīt maija sākumā.

9.maijā ukraiņu delegācija viesosies Latvijas Pašvaldību savienībā, kur iepazīsies ar Latvijas pašvaldību sistēmu, pārvaldes principiem, un pašvaldību lomu atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā.