Nav zināms, kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālrunis vardarbībā cietušām sievietēm

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Pašlaik "vēl pāragri prognozēt", kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālruņa numura 116016, kas paredzēts no vardarbības cietušu sieviešu atbalstam, saka Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

27.aprīlī Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru likumā, kas paredz, ka tālruņa numurs 116016 tiks rezervēts kā palīdzības numurs, kas paredzēts sievietēm, kuras cietušas no vardarbības. LM ir noteikta par atbildīgo ministriju šī numura saturisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Jakaite norādīja, ka tālruņa darbība ir paredzēta priekšlikumā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē apkarošanu, un šobrīd norit diskusijas ES valstu starpā par tālruņa darbības nosacījumiem, kas ietverami direktīvas ietvarā. Šī iemesla dēļ pašlaik esot "pāragri prognozēt" šāda tālruņa darbības uzsākšanas laiku.

LM virzīs pieprasījumu valsts budžeta līdzekļu iegūšanai tālruņa iedzīvināšanai tiklīdz EK līmenī būs vienošanās par tā funkciju.

Jakaite atgādināja, ka jau šobrīd darbojas vairāki palīdzības kontakti, piemēram, 116123 - vienotais bezmaksas diennakts krīžu tālrunis, uz kuru aicināts zvanīt ikviens iedzīvotājs, kurš nonācis grūtā situācijā vai sastapies ar emocionāliem pārdzīvojumiem.

Tie, kas ir cietuši no jebkāda veida noziedzīga nodarījuma vai ir redzējuši, kā tiek izdarīts noziedzīgs nodarījums, aicināti zvanīt uz 116006 - atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem. Tāpat eksistē arī Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis, diennakts palīdzības dienests - 116111.

Latvijā

Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Svarīgākais