Ščerbatihs: Man nav kauns, ka esmu krievs

© Dmitrijs Suļžics/F64

Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs, TV24 raidījumam: "Preses klubs", atklāj savu viedokli par latviešu valodu.

Ščerbatihs ir novērojis, ka Latvijā paliek arvien mazāk cilvēki. Iemesls tam ir latviešu valodas barjera.

Man nav kauns teikt, ka esmu krievs. Es runāju latviešu valodā. Es visu laiku esmu teicis - ja tu dzīvo Latvijā, tev ir jāzin latviešu valoda. Man Latvijas pilsonību neiedeva, es to nopelnīju.

Tāpat svarcelšanas treneris uzsver, ka attieksme no politiķiem ir atšķirīga:

Šis ir tikai man viedoklis, bet, kas notiek politikā. Politiķi dara tā: tev būs cietums, tev ir jāzin latviešu valoda! Tā notiek “Nacionālajā Apvienībā”. Taču normāli politiķi saka, ka tev ir jāzin latviešu valoda, bet mēs tev palīdzēsim iemācīties, mēs tev nespiedīsim. Un te ir atšķirība. Ja tevi piespiež, 100 procenti tu nedarīsi, bet tad, kad tev cilvēciski pienāks klāt, tā ir jau cita runa.

Latvijā

Piektdienas pusdienas laikā plašsaziņas līdzekļos izplatījās ziņa, ka it kā Latvijas valstij tiek piedāvāts zaudēt kontroli pār LMT un akcijas kotēt biržā. Šādai ziņai varētu arī nepievērst īpašu uzmanību, ja vien LMT nebūtu pelnošs un stratēģiski svarīgs uzņēmums, kurš pilda svarīgas funkcijas valsts drošības un militārās aizsardzības nodrošināšanā.

Svarīgākais