Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā

Poligonā "Križevņiki" sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs pieaugs par 42,4%; tas atsauksies uz tarifu iedzīvotājiem

© Vladislavs Proškins/f64

No šodienas atkritumu apsaimniekotājs SIA "ALAAS" paaugstinās sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifu sadzīves atkritumu poligonā "Križevņiki" par 42,4% - līdz 128,87 eiro par tonnu bez pievienotā vērtības nodokļa, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lēmums.

SPRK padome norāda, ka tarifa projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu "ALAAS" sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma izmaksas.

Tarifa plāns par sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma sniegšanu sadzīves atkritumu poligonā "Križevņiki" apstiprināts pie dabas resursu nodokļa likmes 95 eiro par tonnu atbilstoši Dabas resursu nodokļa likumam.

No šā gada janvāra pakalpojuma izmaksas bija 90,5 eiro par tonnu bez pievienotā vērtības nodokļa.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2022.gadā "ALAAS" strādāja ar 2 519 miljonu eiro apgrozījumu un 568 120 eiro zaudējumiem.

"ALAAS" reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1 858 192 eiro, liecina informācija. Kompānijas īpašnieki ir Rēzeknes valstspilsētas dome (49,3%), Ludzas novada pašvaldība (26,88%) un Rēzeknes novada pašvaldība (23,82%).