Augšdaugavas novadā pali pieņemas spēkā; situācija kļūst bīstama

© Kaspars Krafts/f64

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina kāpt, appludināti vismaz astoņi ceļu posmi, kā arī sācis applūst vasarnīcu kooperatīvs, kurā ir dzīvojamās mājas, aģentūrai LETA pastāstīja Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Viņš teica, ka iedzīvotāji ir drošībā, un tikai dažas ģimenes atteikušās evakuēties no applūstošajām teritorijām. Pagaidām nav pilnas informācijas par evakuēto skaitu, tas, visticamāk, būšot zināms pirmdien no rīta.

Kopš vakardienas sācis applūst viens piepilsētas vasarnīcu kooperatīvs, kuru gan iedzīvotāji izmanto pastāvīgām dzīvojamām mājām, tāpēc būs jāmeklē iespējas, kur evakuēt šos iedzīvotājus.

Tāpat pašreiz slēgti vismaz astoņi pagasta ceļu posmi. Turklāt sestdien nācās slēgt vienu ceļu pie saimniecības, kura tagad ir "nogriezta" no apkārtējiem ceļiem, tāpēc pašvaldībai būs jāpalīdz tai nodot pienu.

Runājot par nākotnes prognozēm, Dzalbe skaidroja, ka ūdens līmenis, piemēram, Piedrujā, kas ir Baltkrievijas pierobežā, visu laiku nāk klāt, un tas varētu kāpt vēl par 20-30 centimetriem, kas būtu ļoti nevēlami.

Latvijā

Latvijā šogad maijā reģistrētas 260 580 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2023.gada maijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Svarīgākais