Piektdien par braukšanu reibumā ierosināti 9 kriminālprocesi

© F64

Marta pēdējā dienā uz Latvijas ceļiem pieķerti divi autovadītāji narkotisko vielu ietekmē un 12 dzērājšoferi, no kuriem septiņi bijuši stiprā reibumā - alkohola koncentrācija viņu organismā pārsniegusi pusotru promili, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Par transportlīdzekļa vadīšanu narkotisko vielu ietekmē un stiprā alkohola reibumā sākti kopskaitā deviņi kriminālprocesi. Sešiem šoferiem tiks konfiscēti pārkāpumā izmantotie transportlīdzekļi, bet no trijiem - piedzīti naudas līdzekļi, kuru summa var sasniegt vadīto spēkratu vērtību.

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem fiksēts 91 ceļu satiksmes negadījums, piecos no tiem cietuši kopskaitā seši cilvēki. Viens no cietušajiem bijis elektriskā skrejriteņa vadītājs.

24 stundās policija ceļu satiksmes jomā fiksējusi 653 administratīvos pārkāpumus, tostarp 213 ātruma pārkāpējus un deviņus agresīvus braucējus, liecina dienesta apkopotā statistika.

Latvijā

Mēģināju atcerēties kādu seksa skandālu augstskolā, kurā savulaik mācījos, proti, Latvijas Valsts universitātē (tagad – Latvijas Universitāte). Neatcerējos. Jo par seksa skandālu diez vai varētu nodēvēt kādas gados nobriedušas pasniedzējas apprecēšanos ar krietni jaunāku studentu vai kāda docenta laulības ar savu studenti. Visi pilngadīgi cilvēki, nedara neko neaizliegtu. Protams, runas par viņiem bija, taču – par kuru gan nerunā? “Seksa skandāls”, kas piemeklējis Latvijas Mūzikas akadēmiju (LMA), gan ir citā kategorijā liekams. Bet ir nianses.

Svarīgākais