Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Latvijā

"Luminor" banka paaugstinājusi termiņnoguldījuma likmes

© Vladislavs Proškins/f64

Lai arī lielākā daļa aptaujāto jeb 60% Latvijas iedzīvotāju neplāno noguldīt savus līdzekļus termiņnoguldījumā vai nav par to domājuši, tie, kuriem ir šāda vēlme, noguldītu uz termiņu, sākot no 1 gada, liecina Luminor bankas veiktā iedzīvotāju aptauja.* Sekojot līdzi tirgus situācijai un klientu interesēm, Luminor banka paaugstinājusi termiņnoguldījuma likmes, vēsta "Luminor" bankas pārstāve.

Katrs desmitais aptaujātais (10%) ir vai nu izlēmis naudu noguldīt vai domājis par termiņdepozīta veikšanu, bet vēl nav pieņēmis lēmumu, savukārt 6% vēl vēro situāciju tirgū un gaida likmju kāpumu. Aptauja liecina, ka vēlme veikt termiņnoguldījumu ir līdzvērtīga visās vecuma grupās.

“Lai gan iedzīvotāju paradums veidot uzkrājumus ar katru gadu uzlabojas, tomēr liela daļa joprojām neatliek naudu neparedzētiem gadījumiem. Iemesli ir dažādi - citiem nepietiek līdzekļu, lai atliktu, bet daži nav izveidojuši paradumu uzkrāt. Kopš pagājušā gada rudens novērojama aizvien pieaugoša klientu interese par termiņoguldījumiem, kas skaidrojama ar vēlmi pelnīt ar ieguldījumu palīdzību, tomēr tā arvien ir zema. Kopumā sabiedrības informētība par šādu noguldījuma veidu vēl ir relatīvi zema, taču termiņnoguldījumi ir labs veids, kā atlikt konkrētam mērķim, kad naudas līdzekļi nav nepieciešami uzreiz, bet pēc noteikta laika. Šādi, turot uzkrājumus atsevišķā kontā, kas noteiktu laiku nav pieejami, samazinās risks tos nejauši iztērēt kādam citam mērķim vai ikdienas vajadzībām,” skaidro Luminor biznesa attīstības vadītāja Jekaterina Ziniča.

Lielākā interese par garākiem termiņnoguldījuma termiņiem

No tiem, kas apsver veikt termiņdepozītu, lielākā daļa jeb 72% vēlētos veikt noguldījumu uz garāku termiņu no 1 līdz 5 gadiem. 43% vēlētos naudu noguldīt uz gadu, vēl teju trešdaļa - uz ilgāku termiņu līdz pat 5 gadiem. Tikai 6% apsver iespēju noguldīt uz 3 vai 6 mēnešiem. Veikt noguldījumus uz gadu biežāk vēlas iedzīvotāji virs 50 gadu vecuma, savukārt uz 3 vai 6 mēnešiem tie, kuri aktīvi strādā ar saviem uzkrājumiem dažādos instrumentos, piemēram, ieguldot.

“Kā liecina aptauja, no tiem iedzīvotājiem, kuri vēl nav lēmuši veikt termiņnoguldījumu, teju katrs trešais (29%) izlemtu par labu noguldīšanai, ja procentu likme sasniegtu 2 līdz 3%. Sekojot līdzi tirgus pārmaiņām un norisēm pasaulē un ekonomikā, kā arī novērojot klientu interesi par termiņnoguldījumiem, esam palielinājuši likmes vidēja un ilgtermiņa noguldījumiem, lai iedzīvotājiem būtu papildu iespējas savu naudas līdzekļu vērtības audzēšanai augstas inflācijas apstākļos,” saka J. Ziniča.

Noguldījumu ienesīgums palielinās; Luminor paaugstina likmes līdz 2,5%

Sekojot finanšu tirgus situācijai un pieprasījumam, Luminor banka ir pārskatījusi un cēlusi termiņa depozīta noguldījuma likmes. Noguldījumiem uz 6 mēnešiem tā paaugstināta uz 1,5%, noguldījumiem uz 9 mēnešiem - uz 1,5%, noguldījumiem uz 12 mēnešiem - uz 2%, bet noguldījumiem uz 2 gadiem - 2,5%.