Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Noslēgsies starptautiskās militārās mācības "Kristāla Bulta 2023"

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Ādažu poligonā trešdien plkst.13 Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies spēka paraugdemonstrējumā ar kaujas munīciju, noslēdzot militārās mācības "Kristāla Bulta 2023", informē Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Spēka paraugdemonstrējuma mērķis ir demonstrēt NATO kaujas spējas un savstarpējo savietojamību. Militārajās mācībās tiek noslēgta Kaujas grupas Latvijā sertificēšana.

Jau vēstījām, ka no 20.marta līdz 31.martam Ādažu poligonā un Ādažu un Ropažu novados norisinās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības "Kristāla Bulta 2023".

Mācībās iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību, stiprinot NATO kolektīvās aizsardzības principus un veicinot atturēšanu.

Militārajās mācībās "Kristāla Bulta 2023" piedalās aptuveni 3000 karavīru no Latvijas, ASV, Vācijas, Lielbritānijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas.