Mārtiņa Freimaņa nāves cēlonis ir toksiskais hepatīts

 
©no nra.lv arhīva

Dziedātājs un dzejnieks Mārtiņš Freimanis, kurš šo pasauli pameta 27.janvāra naktī, miris no toksiska hepatīta, šodien informē mūzikas izdevniecība "Mikrofona ieraksti".

Pēc Mārtiņa Freimaņa nāves publiski tika minēti daudzi un dažādi iemesli, kas kalpojuši par nāves iemeslu, bet tikai tagad Mārtiņa piederīgie ir saņēmuši ārsta slēdzienu un ir gatavi darīt to zināmu sabiedrībai.

Ārsta-pataloga Ilzes Rones ziņojumā par nāves cēloni kā galvenais minēts akūts toksisks (metabols) hepatīts (aknu saindēšanās) un kā papildus apstāklis, kas veicinājis nāves iestāšanos arī taukainā hepatoze trešajā stadijā (taukainā hepatoze, kura pazīstama arī kā aknu aptaukošanās sindroms, veidojas, ja organisms saražo vairāk tauku nekā nepieciešams, un tauki sāk uzkrāties aknās).

Infektoloģijas nodaļas vadītājs profesors Jāzeps Keišs, komentējot nāves cēloni saka: "Šis bēdīgais iznākums ir sistemātiski un ilgstošā laika periodā apzināti un neapzināti bojātā veselība."

Nāves iestāšanos paātrinājusi arī vājā sirdsdarbība, par ko liecināja izteikti vājais pulss, palielināta liesa, nieru mazspēja un papildus tam arī slapjais pleirīts (pleiras iekaisums -pleira ir plāna plēvīte, kas izklāj krūšu dobumu no iekšpuses un apklāj plaušas no ārpuses), kas iegūts izstaigājot un līdz galam nenovēršot saaukstēšanās sekas. Tas viss arī novedis pie vispārēja organisma intoksikācijas (saindēšanās) un pāragrās mākslinieka nāves.

Šodien Mārtiņam būtu 34. dzimšanas diena un viņu godinot, liepājnieki Liepājas latviešu biedrības namā organizē vēl vienu atvadīšanās pasākumu. Kā zināms, 3.februārī tāds notika Rīgas Krematorijā.

Urna ar Mārtiņa mirstīgajām atliekām glabāsies pie Mārtiņa piederīgajiem un līdz pavasarim vēl netiks atdota zemei.

Mārtiņa aiziešana ir neaizvietojams zaudējums latviešu populārajā mūzikā un piederīgie, draugi un visi, kas šo mūžam labsirdīgo dzejnieku cienīja un mīlēja, sola rūpēties par viņa piemiņu.

Viņa dzīve saveda kopā daudzus cilvēkus, bet viņa nāve ir savedusi kopā ne mazāk cilvēku, kurus šis traģiskais notikums ir saliedējis ar kopīgu vēlmi, nekad nepieļaut neviena sava drauga pāragru aiziešanu un kopīga cieņa pret Mārtiņa mantojumu, kas ir viņa dziesmas, dzeja un kino lomas.

Draugi un domubiedri ir nolēmuši, ka 11.martā, Arēnā Rīga notiks Mārtiņa Freimaņa piemiņai veltīts koncerts. Tāds, kādu viņš būtu pats vēlējies un par kuru saviem draugiem bija teicis. Informācija par šo pasākumu vēl sekos.