Latvijas iedzīvotāji saņems 15 000 eiro kompensācijās par vakcinācijas pret Covid-19 kaitējumu

© Kaspars Krafts/F64

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumus izmaksāt 15 000 eiro kompensācijās par gadījumiem, kad ar vakcināciju pret Covid-19 pacientiem nodarīts kaitējums veselībai, liecina Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtais rīkojuma projekts.

ZVA 2023.gada 21.martā pieņēma lēmumu piešķirt kompensāciju 10 000 eiro apmērā par "Comirnaty" jeb "Pfizer" vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai.

Tāpat šajā dienā ZVA pieņēma lēmumu piešķirt 5000 eiro kompensāciju par "Pfizer" vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai.

Līdzekļus paredzēts piešķirt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Kopumā šogad šāda veida kompensācijās veiktas izmaksas 30 000 eiro apmērā.

LETA jau rakstīja, ka lēmumus par kompensāciju piešķiršanu pieņem ZVA. Saskaņā ar Covid-19 infekcijas pārvaldības likumu pieteikums izmaksāt kompensācijas var iesniegt ne vēlāk kā divu gadu laikā no kaitējuma atklāšanas dienas, taču ne vēlāk kā triju gadu laikā no vakcinācijas dienas.

Kompensāciju var pieprasīt tie cilvēki, kuri vakcināciju veikuši Latvijā ar Eiropas Zāļu aģentūrā reģistrētu vakcīnu un veselībai vai dzīvībai nodarītais kaitējums ir tieši saistīts ar vakcīnas izraisītu blakusparādību, kas norādīta zāļu jeb vakcīnu lietošanas instrukcijā, kā rezultātā radušies paliekoši vai ilgstoši veselības traucējumi, kuru dēļ pacienta pašaprūpe un funkcionalitāte nav atjaunojusies vismaz 26 nedēļu laikā.