Zemessardzē izveidota LMT apakšvienība; zemessardzē dienē jau vairāki desmiti LMT darbinieku

© Ketija Keita Krastiņa/F64

Reaģējot uz pieaugošo nepieciešamību stiprināt Latvijas valsts drošību un aizsardzību, starp SIA "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) ir noslēgts sadarbības līgums par LMT Zemessardzes apakšvienības izveidi, aģentūrai LETA pavēstīja LMT pārstāvji.

Atsaucoties LMT aicinājumam pievienoties vairākiem desmitiem kolēģu, kas jau dienē Zemessardzes rindās, martā svinīgo zvērestu Zemessardzē deva vēl vairāki LMT uzņēmumu grupas darbinieki no dažādām struktūrvienībām, kas ir pamats apakšvienības izveidei. Zemessardzes LMT apakšvienība tiks veidota no uzņēmuma darbiniekiem, kuri dienē Zemessardzes 1.Rīgas brigādes 13.kājnieku bataljona sastāvā, un tās galvenais mērķis būs LMT infrastruktūras drošības un aizsardzības pasākumu stiprināšana.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka "sadarbībā ar NBS un Aizsardzības ministriju LMT izstrādā viedās tehnoloģijas aizsardzībai, ir dalībnieki vairākos NATO tehnoloģiju attīstības projektos, kā arī daudzi no uzņēmuma darbiniekiem vēl pirms Krievijas kara Ukrainā savu brīvo laiku veltīja Zemessardzei. Pēdējā gada laikā īpaši daudz domājam par mūsu pienesumu valsts drošības stiprināšanā un darām daudz, lai ikviens mūsu valstī varētu justies droši. Tagad ir sperts nākamais solis - esam kļuvuši par vienu no pirmajiem Latvijas uzņēmumiem, kuram ir sava Zemessardzes apakšvienība"

Kā norāda uzņēmuma vadītājs, LMT Valde novērtē darbinieku vēlmi iesaistīties Zemessardzē un rūpēties par valsts drošību, tāpēc ikvienam darbiniekam, kas iestājies Zemessardzē, pamatapmācību apgūšanai ir piešķirtas apmaksātas brīvdienas - astoņas darba dienas. Šīs brīvdienas tiek piešķirtas papildus Darba likumā noteiktajām apmaksātajām brīvdienām par zemessargu dalību kolektīvajā apmācībā.

J

Svarīgākais