Noraida ZZS priekšlikumu par banku un energouzņēmumu virspeļņas novirzīšanu veselības aprūpei

© Romāns Kokšarovs/f64

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīto Solidaritātes maksājumu likumprojektu, ar kuru tika piedāvāts piemērot solidaritātes maksājumu kredītiestādēm un enerģētikas uzņēmumiem ar strauju peļņas pieaugumu.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, ienākumu no šāda solidaritātes maksājuma bija paredzēts novirzīt veselības aprūpes finansēšanai, kurai, kā akceptē opozīcijas politiķi, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība šā gada budžetā nav atvēlējusi pietiekamus līdzekļus.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis iepriekš skaidroja, ka virkne Eiropas valstu ir spērušas līdzīgu soli solidaritātes maksājuma ieviešanai, rodot papildus līdzekļus budžetā, ko izmantot sabiedrībai nozīmīgām vajadzībām.

"Veselības aprūpei šogad par pusmiljardu ir samazināts finansējums, ārsti sola streikot un brīdina par medicīnas pakalpojumu pieejamības pasliktināšanos pacientiem, bet premjers Kariņš tikai aicina uz reformām, lai meklētu trūkstošos līdzekļus sistēmas iekšienē," norāda Valainis, akcentējot, ka tā vietā valdībai būtu jāmeklē pārdomāti risinājumi valsts budžeta ieņēmumu palielināšanai.

Saeimas vairākuma šodien noraidītais likumprojekts būtu paredzējis, ka Latvijā strādājošām kredītiestādēm un to filiālēm, dabasgāzes pārvades, sadales un uzglabāšanas, kā arī elektroenerģijas pakalpojumu sniedzējiem, kuriem peļņa par 45% pārsniedz pēdējo četru gadu vidējo, tiktu piemērots solidaritātes maksājums 60% apmērā.

Svarīgākais