Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu

© pixabay.com

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Lietā apsūdzēta uzņēmuma "Mkbc Tour" ceļojumu konsultante Eleonora Ivanova, viņa savu vainu viņai inkriminētajā noziegumā - noteikto sankciju pārkāpšanā - neatzīst.

Sieviete ir apsūdzēta pēc Krimināllikuma 84.panta pirmās daļas, kas nosaka atbildību par starptautisko organizāciju un Latvijas noteikto sankciju pārkāpšanu. Par šādu nodarījumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka šis kriminālprocess tika sākts par Eiropas Savienības (ES) Padomes regulā noteiktā aizlieguma sniegt pakalpojumus, kuri tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē, pārkāpumu.

Valsts drošības dienesta (VDD) izmeklētājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai sāktu kriminālvajāšanu pret vienu fizisku personu par to normatīvo aktu tīšu pārkāpšanu, kas regulē ES un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju darbību Latvijā vai kas nosaka un regulē Latvijas nacionālo sankciju darbību.

2014.gada 18.decembrī ES Padome pieņēma regulu par ierobežojumiem, reaģējot uz Krimas un Sevastopoles nelikumīgo aneksiju, paredzot, ka ir aizliegts sniegt pakalpojumus, kas tieši saistīti ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē.

VDD 2015.gada 17.jūnijā veica kratīšanu kādā uzņēmumā, kas sniedza ar tūrisma darbībām Krimā un Sevastopolē saistītus pakalpojumus. Tiesas sankcionētas kratīšanas veiktas divos uzņēmuma objektos Rīgā, Marijas ielā 7 un Dzirnavu ielā 57, kas saistīti ar Latvijā reģistrētu juridisku personu. Kā toreiz pārliecinājās aģentūra LETA, Marijas ielā 7 atrodas tūrisma uzņēmuma SIA "Mkbc Tour" birojs. Šai firmai birojs bija arī Dzirnavu ielā 57, liecināja "Firmas.lv" informācija.

Latvijā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jāļauj ieviest atšķirīgus un konkrētās valsts klimatiskajiem apstākļiem atbilstošus pasākumus, aģentūrai LETA pauda biedrības "Zemnieku saeima" ārpolitikas eksperts un Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi valdes loceklis Valters Zelčs.