Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Pali Latvijas austrumdaļas upēs turpinās; spēkā ir dzeltenās pakāpes brīdinājums

© Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Aizvadītajā diennaktī ūdenslīmenis upēs pārsvarā turpina paaugstināties austrumu daļas upēs, rietumu daļas upēs lielākoties ūdenslīmenis pazeminās, tomēr palienes un zemākās vietas joprojām applūdušas, vēsta meterologi.

Turpina kust sniegs un ledus, novērojama reta ledus iešana. Ledus lielākoties kūst uz vietas, bez intensīvas uzlūšanas un iešanas. Tomēr atsevišķās austrumdaļas upēs (Tirza, Pededze) saglabājas ledus sega, nepilna vai ar lāsmeņiem, kas kūst uz vietas. Ledus krautņi saglabājušies Daugavā Jēkabpils-Pļaviņu posmā, Gaujas augštecē, Ogres lejtecē. Daugavā pie Zeļķiem reta ledus iešana. Turpinoties ūdenslīmeņa kāpumam, kusīs un tiks atrautas no krastiem piesalas, upēs tiks ierauti ledus gabali, kas atrodas krastā. Pie Pļaviņām ledus sega sairst, novērojama ledus iešana, pie Bebrulejas joprojām saglabājas ledus sega, tuvākajā laikā arī tā sāks sairt.

Tuvākajās dienās lielākoties turpinās palielināties austrumdaļas upju notece, ūdens līmenis paaugstināsies. Applūdīs upju palienes un zemākās vietās krāsies sniega kušanas ūdeņi. Atsevišķās naktīs austrumdaļā būs neliels sals, tad straujā kušanas ūdeņu pieplūde upēm nedaudz mitēsies.

Atsevišķās Kurzemes ziemeļu daļas upēs ūdenslīmeņa kāpums turpināsies vēl šajā nedēļas nogalē.

Austrumu daļas upēs ūdenslīmenis turpinās paaugstināties arī nākamnedēļ.