Pirmdiena, 27.marts

redeem Gustavs, Gusts, Tālrīts

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Meņģelsone: "Vismaz 14 procentpunktus no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) jānovirza veselībai"

© F64

Koalīcijas nodokļu politikas darba grupā tiks spriests par veselības ministres Līgas Meņģelsones (AS) priekšlikumu vismaz 14 procentpunktus no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI) novirzīt veselībai, norāda valdību veidojošo partiju politiķi.

Par attiecīgo priekšlikumu veselības ministre informēja šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".

Komentējot Meņģelsones piedāvājumu, "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars pēc koalīcijas sanāksmes norādīja, ka salīdzinājumā Igaunijā no sociālās apdrošināšanas 13 procentpunkti tiek novirzīti veselības aprūpei, Lietuvā deviņi, bet Latvijā līdzekļi tikai viena procentpunkta apmērā.

Tavars skaidroja, ka veselības ministres piedāvājums jāskata kompleksi, turpinot nodrošināt stabilitāti arī pensiju sistēmā. Par šiem jautājumiem tiks spriests arī nodokļu izmaiņu darba grupā, kurā strādā gan finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), gan AS pirms vēlēšanām izvirzītais Ministru prezidenta amata kandidāts, uzņēmējs Uldis Pīlēns, norādīja politiķis.

"Jaunās vienotības" (JV) politiķis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pievienojās Tavara paustajam, ka par veselības ministres priekšlikumu jāspriež kopīgās nodokļu politikas kontekstā. Politiķis norādīja, ka no Veselības ministrijas aprīlī tiek gaidīts piedāvājums par slimnīcu tīkla tā dēvēto "līmeņošanu" jeb slimnīcu tīkla uzlabošanu.

Rinkēvičs norādīja, ka JV kopīgās diskusijās ar Meņģelsoni ir atvērta dažādiem risinājumiem. Reizē politiķis atgādināja, ka ar veselības finansēšanas modeli pagātnē nav gājis raiti, piemēram, pirms vairākiem gadiem pieņemtais lēmums par obligāto veselības apdrošināšanu vēlāk ticis atcelts.

Nacionālās apvienības pārstāvis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts norādīja, ka izdevumu palielinājums veselības aprūpei saistīts ar lielāku ienākumu nodrošināšanu valsts budžetā. Pie tā jāstrādā kopā visām koalīcijas partijām, tajā skaitā, vērtējot Meņģelsones priekšlikumu, norādīja NA politiķis.

Kā ziņots, Saeimas debatēs par marta sākumā pieņemto valsts 2023.gada valsts budžetu finanšu ministrs Ašeradens sacīja, ka pašlaik valsts nespēj pienācīgā apjomā nodrošināt līdzekļus veselībai, tāpēc ar nodokļu reformu jeb nodokļu pamatnostādņu pārskatīšanu jānonāk pie atbilstoša finansēšanas modeļa veselības aprūpei.