Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Latvijā

Rosina apsūdzēt Krievijas pilsoņus lietā par Baltkrievijas pilsones nolaupīšanu un nogalināšanu 2019.gadā Saulkrastos

© pixabay.com

Valsts policija rosinājusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai uzrādīt apsūdzību diviem Krievijas pilsoņiem lietā par Baltkrievijas pilsones nolaupīšanu un nogalināšanu 2019.gadā Saulkrastos.

2019.gada 3.oktobrī Saulkrastos pazuda 1979.gadā dzimusi Baltkrievijas pilsone. Likumsargi sāka meklēt pazudušo sievieti un noskaidroja, ka pret minēto personu ir veikts noziegums, aģentūru LETA informēja policija.

Policisti noskaidroja, ka personu grupa plānoja veikt noziegumu attiecībā pret sievieti. Gatavojoties noziegumam, personas iesaistīja arī trīs Ukrainas pilsoņus. Tika noskaidrots, ka sieviete nolaupīta ar mērķi nelikumīgā veidā iegūt finansiālu labumu, taču personu plāns neizdevās, tāpēc viņi sievieti nogalināja.

Tāpat minētās personas mēģināja izkrāpt nolaupītajai sievietei piederošos īpašumus, izmantojot viltotu pilnvaru.

Pagājušā gada aprīlī un septembrī par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu likumsargi aizturēja 1956. un 1984.gadā dzimušus vīriešus - Krievijas pilsoņus, kuriem ir bēgļu statuss Latvijā. Abiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kriminālprocesā, pamatojoties uz nolīgumu par apvienotās izmeklēšanas grupas izveidi notika sadarbība ar Ukrainas Nacionālo policiju, kā rezultātā par aizdomās turētiem ir atzīti arī trīs Ukrainas pilsoņi.

Patlaban turpinās sadarbība ar Ukrainas tiesībsargājošām iestādēm, lai vainīgās personas sauktu pie likumā paredzētās atbildības.

Minētais kriminālprocess kvalificēts par personas nolaupīšanu, ja tā izraisījusi smagas sekas vai to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par krāpšanas mēģinājumu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Jau ziņots, ka pēdējo reizi sieviete manīta Saulkrastos, "SunRepublic" kompleksa teritorijā ap plkst.15.45, dodoties kājām Zvejniekciema virzienā.