Siliņa Saeimā lepojas ar panāktajiem minimālo ienākumu nodrošinājuma sistēmas uzlabojumiem

© Kaspars Krafts/f64

Valdībai un Labklājības ministrijai (LM) ir izdevies pieņemšanai Saeimā virzīt grozījumus par uzlabojumiem minimālo ienākumu nodrošināšanas sistēmā, ko nebija panākuši iepriekšējie ministri, šodien debatēs Saeimā sacīja labklājības ministre Evika Siliņa (JV).

Viņa uzsvēra, ka valdība un LM ar attiecīgiem grozījumiem būs izdarījusi to, ko daudzus gadus neizdevās izdarīt iepriekšējiem labklājības ministriem. Tagad likumā minimālo ienākumu slieksnis tiek noteikts procentuālā apmērā no mājsaimniecību vidējā ienākuma apmēra, akcentēja politiķe.

"Mēs mainām to cilvēku, kas visvairāk pakļauti nabadzības riskam, dzīves, (..) mēs pārskatīsim šos ienākumus katru gadu, mēs mainām metodi, mēs nosakām to procentuālā apmērā," sacīja labklājības ministre, skaidrojot, ka, ja augs iedzīvotāju ienākumi, tad atbilstoši virzītajam regulējumam pieaugs garantētais minimālais ienākums, invaliditātes pensijas, sociālā nodrošinājuma pabalsti, apgādnieka zaudējuma pensijas un minimālās vecuma pensijas.

Siliņa arī akcentēja, ka nevar piekrist opozīcijas deputātiem, kuri saka, ka valdība un LM neizpilda Satversmes tiesas spriedumus šajā jomā.

Kā ziņots, opozīcijas pārstāvji debatēs pārmeta cita starpā to, ka koalīcijas pārstāvji un LM savā piedāvājumā par minimālo ienākumu slieksni iedzīvotājiem neņem vērā inflācijas negatīvo ietekmi uz trūcīgāko iedzīvotāju pirktspēju.

Jau vēstīts, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā skata vairākus valsts 2023.gada budžeta pakotnes likumprojektus, kas paredz no 1.jūlija paaugstināt minimālo ienākumu sliekšņus.

Latvijā

Lai no nākamā gada nodrošinātu pilnvērtīgu Latvijas Sabiedriskā medija (LSM) darbību, papildus budžeta finansējumam nepieciešams novirzīt rezervētos līdzekļus 2025. gadam un 2026. gadam 8,5 miljonu eiro apmērā un turpmāk ik gadu 6,9 miljonu eiro apmērā, liecina Tiesību aktu portālā iesniegtais Kultūras ministrijas informatīvais ziņojums.