Latvijā uzlabojušies nodarbinātības rādītāji

© Ģirts Ozoliņš/f64

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājies par 2,7%, tādējādi reģistrēts straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" trešdien publiskotie dati, kas apkopoti par 26 bloka dalībvalstīm.

Nodarbinātības kāpums ceturtajā ceturksnī reģistrēts visās ES dalībvalstīs, izņemot Polijā, kur fiksēts samazinājums par 0,2%.

Straujākais kāpums pagājušajā ceturksnī bijis Maltā (+7%), Igaunijā (+3,7%), Lietuvā (+3,6%) un Nīderlandē (+3,3%).

ES nodarbinātība ceturtajā ceturksnī bija par 1,3% lielāka nekā pirms gada, bet eirozonā fiksēts kāpums par 1,5%. Savukārt salīdzinājumā trešo ceturksni šis rādītājs gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,3%.

Ceturkšņa laikā nodarbināto personu skaits palielinājies 19 ES dalībvalstīs. Straujākais pieaugums fiksēts Maltā (+1,6%), Polijā (+0,9%) un Igaunijā (+0,7%). Toties kritums bijis Ungārijā (-0,1%), Somijā (-0,3%), Čehijā (-0,4%), Latvijā un Lietuvā (abās valstīs -0,5%), kā arī Portugālē (-0,8%), bet Beļģijā nodarbināto personu skaits saglabājies nemainīgs.

Dati nav pieejami par Luksemburgu.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.