Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Latvijā

Bērnudārzos audzēs zirņus

© pixabay.com

Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes līdz 10.martam saņems stādu komplektus zirņu audzēšanai, aģentūru LETA informē Lauku atbalsta dienesta (LAD).

Kā norāda dienestā, stādu audzēšanas komplekts ir tapis ar mērķi iepazīstināt bērnus ar to, kādas iemaņas un cik daudz rūpju ir nepieciešams, lai izaudzētu augus un iegūtu ražu.

Stādu kastu komplektā ir podiņi, augsne, zirņi, un visas citas nepieciešamās lietas, lai no zirnīša varētu izaudzēt zirni un iegūt ražu.

Savukārt informatīvais materiāls par zirņu audzēšanas gaitu ir pieejams LAD mājaslapā un programmas "Piens un augļi skolai" mājaslapā. Materiāls drukātā formātā pievienots arī stādu kastu komplektiem.

Vienlaikus LAD aicina pirmsskolas izglītības iestādes apkopot informāciju par to, kā norit zirņu audzēšana un atsūtīt īsu aprakstu, zīmējumus, fotogrāfijas vai video uz e-pasta adresi "prese@lad.gov.lv".

Stādu kastu komplektus sagatavojis LAD sadarbībā ar Zemkopības ministriju un SIA "Zemgales dārzi" programmas "Piens un augļi skolai" ietvaros.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē ES Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.