Kols: Lielbritānija joprojām ir Latvijai būtiska drošības partnere un sabiedrotā

© Romāns Kokšarovs/f64

Arī pēc "Brexit" Lielbritānija joprojām ir Latvijai būtiska drošības partnere un sabiedrotā Eiropā, kā arī nozīmīgs tirdzniecības partneris, šodien Londonā tiekoties ar Lielbritānijas Pārstāvju palātas priekšsēdētāja vietnieku Naidželu Evansu, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA).

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, parlamenta delegācija šajās dienās apmeklē Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamentu divpusējo attiecību stiprināšanas vizītē. Latvijas parlamentārieši un Evanss pārrunāja sadarbību drošībā, kā arī valstu politisko, finansiālo un militāro atbalstu Ukrainai. Tāpat pārrunāja valstu ekonomisko sadarbību, tostarp pievēršoties zaļo inovāciju un tehnoloģiju ieviešanai.

"Šā brīža izaicinājumi mūsu līdzīgi domājošās valstīs ir gandrīz identiski - inflācija, enerģētikas krīze, nepieciešamība palīdzēt iedzīvotājiem pārvarēt dzīves dārdzību, kā arī turpināt sniegt visaptverošu palīdzību Ukrainas valstij," sacīja Saeimas sekretāra biedre Antoņina Ņenaševa (P). Tāpat Ņenaševa atzīmēja ciešo saikni, ko starp valstīm nodrošina Latvijas diaspora Lielbritānijā, un uzsvēra nepieciešamību turpināt veiksmīgo sadarbību.

Kopā ar Ņenaševu un Kolu šajās dienās vizītē Londonā uzturas arī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sekretārs Gatis Liepiņš (JV), Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sekretāre Aiva Vīksna (AS), Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs, Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS), kā arī deputāte Viktorija Pleškāne (Stabilitātei).

Deputāti parlamentā tikās arī ar Lielbritānijas Bruņoto spēku ministru Džeimsu Hīpu, kā arī šīs valsts parlamenta Ārlietu komisijas, Eiropas lietu komisijas, Digitālās kultūras, mediju un sporta komisijas, kā arī Aizsardzības komisijas pārstāvjiem.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais