Nedēļas nogalē ieceļošana Latvijā liegta septiņiem Ukrainas un Krievijas pilsoņiem

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Nedēļas nogalē drošības apsvērumu dēļ septiņiem Ukrainas un Krievijas pilsoņiem liegta ieceļošana Latvijā, informē Valsts robežsardze.

Piektdien trīs Krievijas pilsoņiem ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ.

Sestdien vēl vienam Krievijas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti. Savukārt vēl diviem Ukrainas un vienam Krievijas pilsonim ieceļošana Latvijā liegta drošības apsvērumu dēļ.

Kopš Krievijas plašā iebrukuma Ukrainā ieceļošana Latvijā saistībā ar Valsts drošības dienesta (VDD) identificētiem riskiem nacionālajai drošībai kopumā liegta vairāk nekā 100 Ukrainas pilsoņiem, pagājušajās nedēļas sākumā aģentūrai LETA atzina VDD.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā aizvadītā gada 24.februārī VDD sadarbībā ar Valsts robežsardzi Latvijas austrumu robežas šķērsošanas punktos veic pastiprinātu Latvijā ieceļojošo ārvalstnieku kontroli.

Pārbaudes laikā iegūstot informāciju, kas liecina par ārvalstnieka radītiem riskiem Latvijas nacionālajai drošībai, VDD sniedz robežsardzei rekomendāciju liegt ārvalstniekam ieceļošanu Latvijā.

Ārvalstnieki, kas Latvijā vēlas ieceļot no Krievijas vai Baltkrievijas, tiek pārbaudīti neatkarīgi no to valstiskās piederības.

Ieceļošana Latvijā galvenokārt tiek liegta ārvalstniekiem, tajā skaitā Ukrainas pilsoņiem, kuri ar savu darbību un publiskajiem izteikumiem atbalsta Krievijas agresiju un intereses, kā arī ir iesaistīti dažādās noziedzīgās darbībās, norādīja dienestā.

Pārrunu laikā šie ārvalstnieki bieži sniedz nepatiesu informāciju, kā arī atsakās apliecināt gatavību ievērot Latvijas tiesību normas. Ņemot vērā dienesta darba specifiku, VDD detalizētāk nekomentēja savu darba metodiku un riska faktoru kopumu, kuram pievērš īpašu uzmanību.

Pērn 19.septembrī spēkā stājās Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi Krievijas pilsoņu - Šengenas īstermiņa vīzu turētāju - ieceļošanai Latvijā nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma un atpūtas nolūkos. Tādus pašus ierobežojumus noteica Igaunija, Lietuva un Polija.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais