Trešdiena, 7.jūnijs

redeem Arnis, Gaida

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Veselības ministrija vēl cīnīsies par lielāku budžeta finansējumu

© Ģirts Ozoliņš/f64

Veselības ministrija šobrīd gatavojas diskusijai Saeimā, lai panāktu lielāku veselības aprūpes budžetu, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina.

Pēc viņas vārdiem, ne valdībai, nedz citiem neesot noslēpums, ka veselības aprūpei atvēlētais finansējums 2023.gadam ir nepietiekams, bet pagaidām VM neko nevarot izdarīt - "jāskatās, kā balsos deputāti, kādi būs ierosinājumi, vai tos atbalstīs vai tomēr nē".

Jau vēstīts, ka valdības atbalstītajā šī gada budžeta projektā veselības nozarei plānoti 1,6 miljardi eiro un prioritārajiem pasākumiem jeb papildus nozarei plānoti 85,8 miljoni eiro.

Veselības ministrija norāda, ka ar veselības aprūpes nozarei 2023.gadā plānotajiem papildus 85,8 miljonus eiro būs iespējams vien daļēji risināt nozares problēmas un uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Finansējums tiks novirzīts tādu prioritāšu īstenošanai kā onkoloģijai, bērniem un atalgojumam.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) un citas mediķu organizācijas gan ir pārliecinātas, ka valdības sagatavotais valsts budžeta projekts 2023.gadam neparedz nozarei pietiekamu finansējuma apmēru.