Satversmes grozīšanai trūkst ap 3500 parakstu

© f64

Pēdējos trīs mēnešos biedrībai Sargi valodu un Latviju kopā ar TB/LNNK izdevies savākt aptuveni piecus tūkstošus parakstu, lai rosinātu grozījumus Satversmē par mācību nodrošināšanu valsts valodā visās valsts un pašvaldību skolās. Kopumā savākti ap 6500 parakstu no 10 000 nepieciešamajiem.

"Nav slikti," vērtē nacionālās apvienības Visu Latvijai! līdzpriekšsēdētājs un 10. Saeimas deputāts Imants Parādnieks. Parakstu vākšana sākta pērn 30. janvārī, bet tolaik bijusi ļoti maza atsaucība un divu mēnešu laikā savākti mazāk par simts parakstiem. Tāpēc esot jāpasteidzas, lai pārējie paraksti, kas ir savākti pēc marta, nezustu.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) preses sekretāre Kristīne Bērziņa skaidro, ka savāktie paraksti ir derīgi gadu. Lai ierosinātu parakstu vākšanu, vajg vismaz 10 000 balsstiesīgo parakstu. Tikai pēc saņemto datu pārbaudes CVK rosinās parakstu vākšanu par grozījumiem Satversmē ierosināšanu.

"Daži paraksti ies zudumā, taču, tā kā sākumā lielākoties bijām parakstījušies mēs paši, tad tā nebūs problēma, galvenais ir pārējo cilvēku atbalsts. Aicinām 5. februārī uz Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namu, kur no pulksten deviņiem notiks politiski represēto pasākums, savukārt lielākā kampaņa RLB būs 12. februārī. Ceram nepieciešamo skaitu parakstu savākt līdz marta vidum," prognozē I. Parādnieks.

Viņš ir pārliecināts, ka šādā veidā ar grozījumu rosināšanu Satversmē izdosies saliedēt sabiedrību, it īpaši pēc notikumiem saistībā ar parlamentā ievēlētajiem deputātiem, kuri neprot valsts valodu augstākajā līmenī. "Mūsu piedāvājums ir no 2012./2013. mācību gada uzsākt pāreju uz apmācību latviešu valodā," piebilst kampaņas aktīvists.

Latvijā

Eiropas mājdzīvnieku produktu izplatītāju un ražotāju asociācija FEDIAF veikusi pētījumus par kaķu skaitu Eiropas valstu mājsaimniecībās. Pētnieki secinājuši, ka Latvijā kaķi dzīvo 37% no visām mājsaimniecībām. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas valstīs. Pirmajā vietā ar 48% ir Rumānija, otrajā ar 41% atrodas Polija. Kā izskaidrot to, ka esam tik ļoti pieķērušies šiem mīļajiem mājdzīvniekiem; kas mums tik ļoti patīk kaķos – pētījumu rezultātus “Neatkarīgajai” skaidro dzīvnieku mājvietas “Ulubele” saimniece Ilze Džonsone un sociologs Aigars Freimanis.