Sākas pieteikšanās jaunā apkures atbalsta saņemšanai

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

No šodienas iedzīvotāji, kuri mājsaimniecības apkurē izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu, var pieteikties valsts atbalstam, lai saņemtu kompensāciju par apkures izmaksu pieaugumu.

Šādu kārtību paredz Saeimā 9.februārī pieņemtie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Kā iepriekš informēja parlamenta Preses dienests, līdz šim atbalsts jau bija noteikts citu apkures veidu izmantotājiem, savukārt februārī nolemts atbalstu sniegt arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu.

Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugums tiks kompensēts 50% apmērā, bet ne vairāk kā 100 eiro par megavatstundu. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis, kas atbilst vidēja izmēra mājsaimniecībai - viena tonna sašķidrinātās gāzes.

Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu arī tiks kompensēts 50% apmērā, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Patēriņa slieksnis uz vienu mājsaimniecību noteikts 4000 litru marķētās dīzeļdegvielas, kas aprēķināts, pieņemot vidējo ar dīzeļdegvielu apkurināmo mājsaimniecības platību.

Kompensācijas maksā iekļauts arī pievienotās vērtības nodoklis.

Lai pieteiktos atbalstam, iedzīvotājiem, kuri apkurei iegādājas dīzeļdegvielu vai sašķidrināto gāzi, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem jāvēršas pašvaldībā.

Patlaban Latvijā ir ap 4500 mājsaimniecību, kas apkures un karstā ūdens nodrošināšanai izmanto sašķidrināto naftas gāzi, savukārt ap 3100 mājsaimniecību siltumu nodrošina ar marķēto dīzeļdegvielu, ko apkures vajadzībām var iegādāties ar samazinātu akcīzes nodokli, norādīts grozījumu anotācijā.

Atbalstu varēs saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no pagājušā gada 1.maija līdz šī gada 30.aprīlim.

Jau iepriekš Saeima noteica pasākumus, lai iedzīvotājiem segtu daļu no energoresursu cenu pieauguma - par centrālo apkuri, apkurē izmantoto elektrību, dabasgāzi, koksnes granulām, briketēm, malku.

Latvijā

18. novembris aizvadīts, valsts karogi vairumam ēku jau noņemti, lai atkal plīvotu nākamajos svētkos vai atceres dienās. Lai no cik izturīga auduma karogs ir šūdināts, agrāk vai vēlāk nāksies to nomainīt. Bet ko darīt ar lietošanai vairs nederīgu Latvijas karogu? To skaidro 360TV ziņas “Ziņneši”.

Svarīgākais