Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_right_alt Latvijā

Policists nonāk aiz restēm

© Ģirts Ozoliņš/F64

Rīgas apgabaltiesa februāra sākumā ir piespriedusi cietumsodu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem kādam Valsts policijas (VP) darbiniekam par 200 eiro kukuļa izspiešanu un pieņemšanu no autovadītāja, aģentūru LETA informēja tiesā.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka lietā apsūdzēts Sandis Stuburs. Viņam piespriesta arī probācijas uzraudzība uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, noteikts liegums ieņemt amatus VP uz pieciem gadiem un konfiscēts transportlīdzeklis.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Ģenerālprokuratūra iepriekš aģentūru LETA informēja, ka dienesta pienākumu izpildes gaitā policijas inspektoram radās aizdomas par kāda šofera vadīšanas spējām. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas un vadītāja pārbaudes ar alkometru tika noskaidrots, ka šofera izelpā konstatētā alkohola koncentrācija nepārsniedz maksimāli pieļaujamo.

Tomēr, nepaziņojot šoferim par alkometra rādījumam atskaitāmo pieļaujamo kļūdu, policists kukuļa izspiešanas nolūkā informēja transportlīdzekļa vadītāju par iespēju samaksāt 200 eiro un izvairīties no administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas un 680 eiro soda, kā arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanas uz vienu gadu. Prasīto naudas summu apsūdzētais saņēma.

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) iepriekš Stuburam noteica nosacītu cietumsodu ar pārbaudes laiku un bez mantas konfiskācijas.

Pēc apelācijas sūdzības izskatīšanas Rīgas apgabaltiesa viņam piesprieda reālu cietumsodu, kā arī mantas konfiskāciju.

Jau ziņots, ka Stuburs kopā ar bijušo Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka vietnieku Aivaru Stivriņu un kādu Aivaru Kozlovski ir apsūdzēts vēl kādā kukuļņemšanas krimināllietā. ELT šo lietu plāno turpināt skatīt 22.februārī plkst.13, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Trijotni 2019.gada rudenī aizturēja Iekšējās drošības birojs. Saskaņā ar apsūdzību Latgales reģiona pārvaldē tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka Kozlovskis kāda veikala telpās veicis sīko huligānismu.

Tad viņš kopā ar Stuburu nodibināja kontaktus ar Stivriņu, lai viņš, izskatot pārsūdzību administratīvā pārkāpuma lietā, kukuļdošanas rezultātā atceltu tajā pieņemto lēmumu un izbeigtu administratīvā pārkāpuma procesu.

Nodotais un pieņemtais kukulis bija 100 eiro, gaļas izstrādājumi un alkohola pudele.