"Saskaņu" pametīšot vairāk nekā 100 biedri no Latgales

© Kaspars Krafts/f64

Pēc Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča izslēgšanas no "Saskaņas" partiju nolēmuši pamest vēl ap 120 biedri no Rēzeknes pilsētas un novada un Ludzas novada, vēsta Latvijas Televīzija.

Bartaševičs otrdienas vakarā rīkoja sanāksmi ar saviem līdzšinējiem partijas biedriem no Rēzeknes, Ludzas un Balvu novadiem, lai lemtu par turpmāko politisko rīcību. Pamest "Saskaņu" esot nolēmuši visi sanāksmes apmeklētāji.

Rēzeknes mērs plānojot tuvāko divu mēnešu laikā dibināt jaunu kreisi centrisku partiju. Bartaševičs atzina, ka aicinās Daugavpils mēru Andreju Elksniņu jauno politisko spēku veidot kopā.

Savukārt nesen partiju "Saskaņa" pametušais Elksniņš aģentūrai LETA teica, ka pašlaik neapsverot sadarbību ar Bartaševicu jaunas partijas dibināšanā. "Loģiski, ka pēc izslēgšanas no "Saskaņas" Bartaševičs plāno savu politisko nākotni, bet mana prioritāte ir un paliek veidot Daugavpils partiju," sacīja Elksniņš.

Kā ziņots, "Saskaņas" valde lēmumu izslēgt Bartaševiču pieņēma 6.februārī, pārmetot viņam partijas diskreditāciju un statūtu pārkāpumiem. Partijas līderis Nils Ušakovs aģentūrai LETA sacīja, ka Bartaševiča komunikācijas stils, nesaprotamā rīcība un nevēlēšanās piedalīties partijas kongresā liecina par mēģinājumiem kaitēt partijai, kas politiskajam spēkam nav pieņemams. Lēmums par Bartaševiča izslēgšanu partijas valdē pieņemts vienbalsīgi.

Svarīgākais