Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_right_alt Latvijā

CVK vadītāja uzsver, ka jauninājumiem vēlēšanu sistēmā jābūt pārdomātiem

© f64.lv, Oksana Džadana

Jebkādi jauninājumi vēlēšanu sistēmā ieviešami pārdomāti un izsvērti, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte.

Viņa akcentēja, ka priekšā ir daudz darba, lai ne tikai sagatavotos gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kurām obligāti jānotiek, bet arī uzlabotu CVK kapacitāti, kam nepieciešami papildu līdzekļi un iekšējās reformas.

Saulīte atzina, ka vēlētos, lai iedzīvotāju līdzdalība politiskajos procesos, tostarp vēlēšanās, Latvijā būtu augstāka. Lai to panāktu, darbs jāiegulda gan CVK, kuras uzdevums ir informēt un izglītot vēlētājus par vēlēšanu norisi, gan arī partijām un politiķiem, kuriem jāiet pie vēlētājiem, arī pie tiem, kuri dzīvo ārzemēs.

Vaicāta, vai viņa atbalstītu elektronisku vēlēšanu ieviešanu vismaz pašvaldību vēlēšanu līmenī, Saulīte norādīja, ka viņa atbalstot "jebkuru jauninājumu, kas ir drošs un izpētīts".

"Noteikti jāskatās, jāvērtē, jāiesaista dažādi eksperti, ieskaitot NVO, jaunatni un sabiedrību kopumā, domājot par to, kā "ieiet nākamajā līmenī", atvieglojot pieejamību vēlēšanām," sacīja CVK priekšsēdētāja.

Solot vērtēt arī vēlēšanu Igaunijā pieredzi, Saulīte piebilda, ka jauninājumiem vēlēšanu sistēmā viņa ir atvērta, taču tādi ieviešami tikai pārdomāti un izsvērti.