Mežā Latvijā atrasta apmaldījusies Lietuvas iedzīvotāja

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas vakar steigušies palīdzēt kādai bezvēsts prombūtnē esošai sievietei, kura pēc Lietuvas policijas informācijas, maldoties mežā, iespējams nonākusi Latvijas Republikas teritorijā. Likumsargi atrada sievieti un nogādāja viņu kaimiņvalstu operatīvo dienestu gādībā.

Vakar ap pulksten 21.40 Valsts policijā saņemts zvans no Lietuvas policijas ar lūgumu palīdzēt meklēšanas pasākumos, pārbaudot pierobežas teritorijas mežu. Kaimiņvalstu policisti sniedza informāciju, ka Latvijas teritorijā, iespējams, atrodas bezvēsts pazudusi sieviete, kura neorientējas apkārtējā vidē.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas ieradās Jelgavas novadā, Vilces pagastā, pārmeklējot teritoriju un atrada sievieti. Likumsargi sievieti nogādāja robežkontroles punktā, kur viņa tika nodota Lietuvas policijas un medicīnas darbiniekiem!

Valsts policija vērš uzmanību, ka gadījumos, ja konstatēta personas pazušana mežā, svarīgi savlaicīgi ziņot dienestiem, lai meklēšanas pasākumus var uzsākt iespējami ātrāk, kamēr ir diennakts gaišais periods un meklējamās personas mobilais tālrunis vēl nav izslēdzies.

Vienlaikus Valsts policija aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un tuvinieku drošību pirms došanās mežā. Daži piesardzības soļi ļaus daudz efektīvāk novērst nelaimi vai apmaldīšanās gadījumā veicinās personas atrašanu:

· Vienmēr pabrīdiniet līdzcilvēkus - izstāstiet, atstājiet zīmīti, nosūtiet īsziņu - par savu prombūtni, plānoto atrašanās vietu un aptuveno atgriešanās laiku.

· Pirms došanās mežā, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, iepriekš izvērtēt pašsajūtu un iespēju robežās nedoties uz mežu vienatnē.

· Aicinām pievērst uzmanību apģērbam, ar kādu dodaties mežā, - būtiski, lai apģērbs kontrastē ar meža vidi. Vislabāk izvēlēties spilgtas krāsas apģērbu, lai glābšanas dienestiem nelaimes situācijā būtu vieglāk pamanīt meklētās personas.

Svarīgākais