Likvidējamajā bankā "ABLV Bank" atrodas teju 400 miljoni eiro, kuriem nav izdevies atrast saimnieku

© Vladislavs Proškins/F64

Noguldītājiem, kuri savulaik glabāja savus finanšu līdzekļus ABLV bankā, garantētās atlīdzības saņemšanai jāpiesakās līdz 23. februāra pusnaktij. Ja tas netiks izdarīts, noguldītājs zaudēs prasījuma tiesības. Izskatās, ka uz teju 400 miljoniem eiro neviens tā arī nepieteiksies, jo nav izdevies atrast saimniekus šai naudai.

Saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 3. panta ceturtajā daļā noteikto tie likvidējamās ABLV Bank, AS noguldītāji, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību, bet kuri līdz 23.02.2023. plkst.23.59 nepieteiksies tās saņemšanai, ar 24.02.2023. plkst.00.00 zaudēs prasījuma tiesības pret Latvijas Noguldījumu garantiju fondu par garantētās atlīdzības izmaksu.

Latvijas Radio raidījums "Atvērtie faili" gan vēsta, ka

aptuveni 300-400 miljoniem eiro nav izdevies atrast saimniekus.

Latvijas banka aicina visus noguldītājus, kuriem ir tiesības saņemt garantēto atlīdzību un kuri to līdz šim vēl nav izdarījuši, pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai līdz 23.02.2023. plkst.23.59. Aicinājums neattiecas uz noguldītājiem, kuriem nav tiesību saņemt garantēto atlīdzību vai kuriem ir spēkā ierobežojumi garantētās atlīdzības saņemšanai.

Latvijas banka atgādina, ka garantētās atlīdzības izmaksu likvidējamās ABLV Bank, AS noguldītājiem nodrošina AS "Citadele banka". Tiem noguldītājiem, kuriem atbilstoši Noguldījumu garantiju likuma 27. panta pirmajai daļai garantētās atlīdzības izmaksa ir atlikta, tā būs pieejama piecus gadus no brīža, kad izbeigušies apstākļi, kas bija par pamatu garantētās atlīdzības izmaksas atlikšanai.

Savukārt saskaņā ar Noguldījumu garantiju likuma 19. panta septīto daļu ar 24.02.2023. izbeigsies zvērinātu tiesu izpildītāju un nodokļu (nodevu) administrācijas noteiktie ierobežojumi garantētās atlīdzības izmaksai, kas bija uzlikti garantētajai atlīdzībai saistībā ar iespējamu naudas līdzekļu piedziņu. Tādējādi šiem noguldītājiem, sākot ar 24.02.2023., būs tiesības turpmākos piecus gadus pieteikties garantētās atlīdzības saņemšanai.

Latvijā

Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.

Svarīgākais