Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā

Valsts prezidents ar Somijas ārlietu ministru runā par īpaša tribunāla izveidi Krievijas agresijas nozieguma izmeklēšanai

© Ģirts Ozoliņš/F64

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Somijas Republikas ārlietu ministru Peku Hāvisto (H.E. Mr Pekka Haavisto), uzsverot lieliskās divpusējās attiecības, aktīvo dialogu Eiropas drošības laukā un starptautisko organizāciju ietvaros. Valsts prezidents un Somijas ārlietu ministrs pārrunāja abu valstu palīdzību Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija atbalsta īpaša tribunāla Krievijas agresijas nozieguma izmeklēšanai izveidi, un pārrunāja ar Somijas ārlietu ministru tribunāla izveides aspektus. E. Levits atzīmēja, ka Latvija augstu novērtē sadarbību ar Somiju starptautiskajās organizācijās, īpaši stiprinot likuma varā balstītu starptautisko kārtību u.c. jautājumus.

Apspriežoties par Somijas plānu pilntiesīgai dalībai NATO, P. Hāvisto pateicās Latvijai par ātro valsts oficiālā iesnieguma ratifikāciju dalībai organizācijā.